„Dveře jsme ale nezavřeli ani zájmovým subjektům, takže se představí například tenisový klub, skauti či propagátoři právě obnovované řepné drážky u Ovčár či Bitvy u Kolína s názorným dioramatem,“ uvedla za produkci Denisa Bílá. Dodala, že konečné číslo vystavovatelů by mělo být kolem 60 významných podniků a firem Kolínska, které široké veřejnosti předvedou své produkty a služby.

Kromě nich se budou o přízeň občanů ucházet banky, pojišťovny, finanční poradci a mobilní operátoři. S informacemi a poradenstvím na akci dorazí i CzechInvest a projektoví manažeři, kteří by měli veřejnosti a také zástupcům podnikatelských subjektů zprostředkovat rady ohledně dotací z Evropské unie, ozřejmit působení České republiky v Evropském společenství a umožnit kontakty na potřebné evropské instituce.

„Zejména mužská část populace si přijde na své také na Karlově náměstí, která bude patřit výrobcům a prodejcům automobilů, motocyklů, zkrátka těm, kteří jsou spojeni s motorem a vůní benzinu,“ sdělila Denisa Bílá. „Pro děti jsme naopak již od rána připravili vystoupení vítězů a talentů dětských uměleckých soutěží za podpory kolínského domu dětí a mládeže, hip hop tanečníků, úspěšných sportovkyň z Fit Arena a soutěže o ceny s rádiem Kiss Delta,“ dodala Bílá. Okresní hospodářská komora nezapomněla ani na mládež. Od 14.15 tak na Karlově náměstí odstartuje Koncert pro budoucnost se skupinami zboŽska, Kulatá krychle, Medvěd 009 a Jaksi Taksi. Vstup na Kolínskou všeobecnou výstavu i její doprovodné kulturní akce je pro všechny návštěvníky zdarma.