Francouzský prezident Nicolas Sarkozy přemýšlí v intencích hospodářské recese, jak ovlivnit, aby se francouzská auta vyráběla doma. „Když se postaví továrna (koncernu) Renault v Indii, aby se auta značky Renault prodávala Indům, to je ospravedlněné. Ale aby se postavila továrna určitého výrobce, aniž bych citoval jeho jméno, v Česku a aby se prodávala její auta ve Francii, to už je neospravedlněné,“ prohlásil Sarkozy.
V kolínské TPCA se přitom vyrábějí zhruba dvě třetiny francouzských peugeotů a citroënů z celkové produkce automobilky.

Jiří Buřič, starosta Kolína
Musím v tuto chvíli věřit rozhodnutí sociálně demokratické vlády, která dala našim strategickým investorům na deset let daňové prázdniny a mimořádné podmínky - vládní pobídky. Otázka by byla aktuální v okamžiku, až tyto vyprší.

Irena Fuchsová,spisovatelka
Odchod automobilky by znamenal tragédii pro lidi, kteří jsou tam zaměstnaní, i pro ty, kteřé pracují ve spoustě firem, které se na výrobu TPCA nabalují. Tragédie by to byla i pro město, které se zadlužilo na výstavbu bytů pro zaměstnance TPCA.

Petr Král, knihkupec
Myslím si, že se to nestane. Ale kdyby, bylo by od pana prezidenta Sarkozyho moudré zaplatit daňové prázdniny a další pobídky, které u nás TPCA dostala. A nakonec by se Kolín začal poohlížet po jiném nadnárodním koncernu, který by TPCA nahradil.

Jaký je váš názor? Zapojte se do diskuze pod textem.