Česká pošta podala trestní oznámení na svou dnes již bývalou zaměstnankyni. Proč? Uplynulou neděli přibližně v půl čtvrté odpoledne bylo na policii oznámeno, že v katastru obce Nová Ves I – Ohrada byly na poli u železniční tratě Praha – Kolín nalezeny dopisy. Celkem 66 otevřených písemností zaslaných Českou poštou, které obsahovaly osobní údaje adresátů. K tomu ještě 14 prázdných poštovních obálek a 16 reklamních letáků.

Jde o neoprávněné nakládání s osobními údaji
Kolínská policie se událostí okamžitě začala zabývat. „Vše bylo zajištěno. Ve věci jsou zahájeny úkony trestního řízení pro podezření z trestného činu neoprávněné nakládání s osobními údaji a porušování tajemství dopravovaných zpráv. Pachateli hrozí odnětí svobody až na tři roky, zákaz činnosti nebo peněžitý trest,“ popsala Jana Žďárská z kolínského policejního ředitelství.

Kriminalisté nyní spolupracují s Českou poštou a budou zjišťovat, z které pošty byly zásilky distribuovány, kdo byl adresátem a kdo v dané oblasti zásilky roznášel.

Podle našich informací je podezřelá žena, která pracovala na pobočce pošty Kolín 2 a prováděla roznášku právě do obcí Nová Ves I a Ohrada.

Podezřelá je prý pracovnice České pošty
Mluvčí České pošty Dita Václavíková také naznačila, že podezření padá prozatím jedním směrem. „Jde o doručovatelku, která roznášela poštu v katastru obce Nová Ves I a Ohrada. Už třináctého listopadu jsme s pracovnicí rozvázali pracovní poměr takzvaně na hodinu. Jednalo se o zaměstnance, který u nás pracoval ve zkušební době,“ popsala mluvčí. A důvod propuštění? „Špatná pracovní morálka, nezodpovědnost a stálé stížnosti klientů,“ dodala.

Zajímavé je, že k rozvázání pracovního poměru došlo tři dny předtím, než policie dorazila na místo nálezu rozlepených zásilek. Zákazník totiž může reklamovat nedodanou zásilku, a v tom případě se sám na Českou poštu obrátí. Indicie tedy ukazovaly na jednoho člověka.

Doručovatelky se v Nové Vsi I střídaly
V Nové Vsi I se podle starosty Josefa Keltnera doručovatelky často střídaly. „Sám jsem žádné výtky od obyvatel na doručování pošty v poslední době nezaznamenal. Osobně jsem ani poslední doručovatelku neznal,“ uvedl.
Odkud zásilky pocházely a jaká bude celková škoda, je nyní předmětem šetření. Lidé, kteří v uplynulých dnech očekávali poštovní zásilku a nic jim nepřišlo, by se měli obrátit na policii nebo přímo na Českou poštu.

Máte špatné zkušenosti s doručováním poštovních zásilek? Své postřehy můžete napsat do diskuze.