Tolik oblíbená hra škatule, hejbejte se, pokračuje. A s ní i změna organizační struktury. „Ano k personálním změnám došlo v souvislosti s pilotním projektem, který se na Kolínsku realizuje. Jeho cílem je, zjednodušeně řečeno, ověřit v praxi jak nejlépe a nejefektivněji řídit,“ vysvětlil krajský policejní ředitel Václav Kučera.

Co to znamená v praxi? Dvě nové tváře na kolínském policejním ředitelství, odchod současného ředitele i jeho zástupce a žádné slučování kolínské policie s Prahou – venkov, jak o něm mluvil ještě v únoru prozatímně jmenovaný ředitel kolínských policistů Milan Komárek. Okresní ředitelství mají fungovat samostatně, po personální stránce je bude zastřešovat právě Václav Kučera.

„Kraj by měl dělat výkonným policistům servis a tím by se i efektivněji využívaly finanční prostředky,“ řekl Kučera s tím, že v Kolíně povedou okresní policejní ředitelství Jiří Fejfar a Dušan Žďárský, kteří sem ze stejných pozic přecházejí z ředitelství Praha – venkov. Budou mít rozdělené kompetence. Jiří Fejfar bude mít na starosti kriminálku a Dušan Žďárský bude zodpovídat za pořádkovou policii.

Proč nezůstal na svém místě současný zástupce Radek Zábraha a policie nevyužila jeho znalostí místních poměrů, protože je jedním z mála, který v Kolíně působí řadu let? „Variant bylo na stole několik, pan Zábraha přechází po vzájemné dohodě na stejný post do Kutné Hory,“ řekl Kučera.