Nejčerstvější je 7. místo v anketě o nejlepšího sportovce Kolína v kategorii mládežnických družstev, z podzimního českého poháru juniorských formací si svěřenci Vládi Vidnera a Nadi Eretové přivezli stříbro a jejich zatím nejcennějším úspěchem je titul II. VÍCEMISTRŮ ČR v plesových předtančeních juniorů.

Nyní se všechny tréninky upírají jedním směrem – dopilovat 5 vystoupení na mezinárodní taneční festival v italském Lignanu. Již za 14 dní odjíždějí mladí tanečníci vstříc velikému dobrodružství, které je v Itálii čeká. 38 kolínských dětí bude soutěžit v několika kategoriích. Nejmladší nominované crossácké tanečnici Anetce je 8 let a do klubu byla přijata teprve v září na základě výběrového konkurzu. Trénuje ale až 10 hodin týdně, takže ostatní malé tanečníky rychle dohnala.

Vláďa Vidner a Naďa Eretová připravují na festival show formaci nejmenších dětí „Já tak rád trsám, trsám“ (9 – 11let), juniorskou formaci Žlutý Mix, latinsko – americké předtančení mládežníků s názvem Fantom a ještě show ve stylu kabaretu. Nadějný juniorský pár Žaneta Zborníková a Lukáš Bříza také připravují svoji vlastní sólovou show, ve které Žanetka (11) představuje robota, kterého učí jeho mechanik tančit…

Jak si 5 předtančení TK CrossDance bude stát mezi 400 dalšími choreografiemi týmů z celé Evropy zatím nikdo netuší. Rozhodně ale dali do příprav všichni tělo i duši a spoustu času a porota i diváci určitě uvidí kromě zajímavých choreografií Vládi Vidnera také obrovskou radost z tance, která z tanečníků z CrossDance čiší na každém kroku.

Díky přízni kolínské cestovní kanceláři se děti podívají nejen do Lignana, ale i do Benátek, kde většina z nich ještě nikdy nebyla a dle zákulisních informací je mezi tanečníky i pár takových, kteří také ještě nikdy neviděli moře. Jsme moc rádi, že tvrdé tréninky můžeme vyvážit takovouhle společnou akcí, při které si fajn parta tanečníků z CrossDance obohatí svoje dětství a dospívání o další zajímavé zkušenosti a zážitky. Poděkování patří vedení, sponzorům, ale také dětem, na které se můžeme spolehnout a které budou 12. března večer s batůžky, ramínky s kostýmy a novým maskotem před IV. základní školou čekat na zatím největší klubové dobrodružství…

Naďa Eretová