Známí, příbuzní i bývalí spolužáci ho znají jako klidného přátelského mladého muže. Od pátku se ale na třicetiletého Davida Leina, který pochází z Kolína a nyní žije v Praze, dívá většina lidí jako na zvrhlíka.Obvodní soud pro Prahu 3 ho totiž potrestal tříletou podmínkou s pětiletou zkušební dobou za to, že měl pohlavně zneužít nezletilého chlapce a také pořizovat a zveřejnit pornografické snímky.

„Nic jsem neprovedl a cítím se nevinen,“ řekl Lein, který se na místě proti rozsudku odvolal. Kauza tak bude pokračovat u Krajského soudu v Praze.
Společně s Leinem na lavici obžalovaných usedl i jeho bývalý kamarád a kolega z občanského sdružení Malý princ Ondřej Martinek. Tomu soud vyměřil mnohem přísnější trest – 4,5 roku. Narozdíl od Leina mu u soudu prokázali zneužití chlapců v sedmnácti případech. Oba obžalovaní podle rozsudku nesmějí vykonávat práci s dětmi po dobu deseti let a soudkyně Lenka Hájková oběma ještě uložila sexuální ochrannou léčbu. Martinkovi ústavní, Leinovi ambulantní.

„S psychologem, psychiatrem i sexuologem už spolupracuji několik let, takže s léčbou se pro mě nic nemění,“ řekl Lein.
Se svou pedofilní deviací je srozuměn, ale tvrdí, že ji dokáže ovládnout. „Stanovil jsem si žebříček životních hodnot a ten se snažím dodržet. Vím, že je těžké mi uvěřit, ale kdybyste se zeptali všech dětí, se kterými jsem kdy pracoval, potvrdí vám, že jsem se k nim nechoval nestandardně. Tohle samozřejmě není žádný osvobozující důkaz a argument pro tento případ, ale toho chlapce jsem opravdu nezneužil,“ zopakoval Deníku.

David Lein přesto před soudem přiznal, že s chlapcem, s nímž se měl podle obžaloby pokusit o styk do konečníku, se scházel i mimo schůzky v rámci sdružení Malý princ. Setkání se ale prý odehrávala vyloženě jen v kamarádské rovině.

V pondělním vydání Kolínského deníku čtěte rozhovor s Davidem Leinem, který se snaží objasnit celé pozadí citlivého případu.