Majetková trestná činnost stojí za zatčením dvou kriminálníků, kteří se vyhýbali výkonu trestu.

Kolínští policisté si o víkendu posvítili na recidivisty. Během jedné noci kontrolovali přes dvacet nočních klubů. „Jednalo se o celostátně hledané osoby,“ uvedl zasahující policista.

V policejní síti nakonec uvízli dva výtečníci. „Oba putovali eskortou do výkonu trestu ve věznici v Hradci Králové,“ potvrdil kriminalista.

Jeden z kriminálníků se z dlouhé chvíle bavil u hazardních her v nočním klubu v kolínské ulici Politických vězňů.


Stačila následná policejní lustrace a lotr putoval tam, kam má. Nezapomněl se však řádně vybavit. „Vykoupil nám skoro celý bar. Kupoval cigarety a zapalovače. Asi ví, do čeho jde,“ popsala pracovnice jedné ze známých a vyhledávaných heren.

 

Podezřelý: „V devadesátým prvním za komančů jsem mohl dělat policajta!“

Kolínští policisté si vyslechli řadu narážek na svou profesi, některé však byly originální.

Víkendová policejní akce byla zaměřená na nalévání alkoholu mladistvým. Bohužel se opět ukázalo, že „děti“ od patnácti let holdují alkoholu a po Kolíně se pohybují různá individua.

Nejmladší hříšníci bylo patnáct let. Na první pohled však vypadala naprosto střízlivě. Na digitálním displeji policejního přístroje se ukázala číslice 1,82. Dívčina údajně vypila půl krabicového vína a jedno pivo.

Policisté se rozuzlení dočkali vzápětí od jiného hocha (16 let), který nadýchal 1,3 promile alkoholu v těle. „Ta pije od pátý třídy. Je zvyklá. Kupuje si krabicový víno,“ prozradil zadržený mladík, který vzápětí putoval v doprovodu policie ke svým rodičům.

Muži zákona museli k rodičům odvézt tři velice podnapilé potomky, zadrželi dvě celostátně hledané osoby. „Jednalo se o dva muže , kteří nenastoupili do výkonu trestu. Oba způsobili majetkovou trestnou činnost,“ vysvětlil kolínský policista.