Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Tříkrálová sbírka s účastí patnácti králů se konala v Kolíně

Kolín - Tři králové:Kašpar, Melichar a Baltazar v pěti skupinách vyrazili do ulic města s koledou na rtech. Požehnání K+M+B 2008 někde napsali i v neděli.

5.1.2008
SDÍLEJ:

Tříkrálová sbírka v KolíněFoto: DENÍK/Michal Bílek

Sobota mrazivé dopoledne. Vprostorné místnosti za kuchyní kolínského kláštera je živo. „Společně dojdeme na náměstí a tam už se rozdělíte a jednolivé skupinky půjdou po své trase,“ udílí poslední pokyny králům sestra Bernarda. Vcholí tu právě přípravy na letošní Tříkrálovou sbírku.

Děti různého věku už jsou převlečeny za tři krále. Kašpara, Melichara a Baltazara je možné vidět vbarvách bílých, modrých, nechybí ani zelený plášť. Záleží jenom na představivosti, kreativitě a možnostech jednotlivých trojic. Kostýmy si většinou děti vyráběly se svými příbuznými. „Babička ti udělala krásné modré roucho,“ chválí sestra Bernarda jednu zúčastnic. Nechybí ani pověstné koruny. Na hlavách nejmenší trojice svítí koruna zlatem stejně jako hvězda vrukou jednoho zkrálů. Ještě zkontrolovat, že každá zpěti skupinek má kasičku, posvěcenou křídu vruce na psaní požehnání nad dveře domů a může se vyrazit.

Míša, Sára a Deborah míří společně se svým dospělým doprovodem Pražskou ulicí. Slova koledy My tři králové jdeme kvám, štěstí, zdraví vinšujem vám vjejich podání musí zaujmout každého. Askutečně– korunky sesypou.

Kolínská římskokatolická farnost se přidala kletošní Tříkrálové sbírce, kterou pořádá Charita České republiky. Vjednotlivých městech republiky můžete koledníky potkat od druhého do osmého ledna, kdy sbírka končí. Za organizaci vjednotlivých městech odpovídají místní diecézní Charity, vKolíně pak Římskokatolická farnost. „Na kolínském městském úřadě nám zapečetili kasičky, do kterých lidé přispívají finančním obnosem podle svého uvažení. Po víkendu všech pět kasiček odneseme na úřad, kde se rozpečetí a peníze se spočítají. Celkovou částku pošleme na účet Charity do Prahy,“ vysvětluje sestra Bernarda.

Na co budou finanční prostředky použity? Obecně řečeno, jdou do sociální oblasti. Budou přerozděleny na čtyři konkrétní projekty: budování azylového domu pro matky sdětmi, budování týdenního stacionáře pro seniory, na dům pro seniory a také na rozvoj projektu domácí péče. Část prostředků mohou žádat na svůj sociální projekt přímo farnosti, které se ke sbírce připojily.

5.1.2008 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Peníze. Ilustrační foto.

Město bude výstavbu střediska platit ze své kasy

1. A Základní školy v Plaňanech s třídní učitelkou Pavlou Patočkovou
17

NAŠI PRVŇÁCI: Představujeme další školáky ze Základní školy v Plaňanech

Autobusové nádraží bude nakonec stát městskou kasu méně

Kolín – Práce na modernizaci autobusového terminálu pokračují druhou etapou, pracuje se přímo před budovou vlakového nádraží až k poště. „Jsem rád, že už je průjezdná Rorejcova ulice k Futuru. A vypadá docela pěkně, člověk už si trochu představí, jak by to mohlo po rekonstrukci celé vypadat,“ řekl řidič Milan Sehnal.

Kulturní přehled z Kolínska. Kam se vydáte?

Kolínsko - Přinášíme vám přehled kulturních událostí z regionu.

Interiéry jsou hotové, pracuje se na chodnících

Kostelec n. Č. l. - Kontejnerové třídy v Kostelci nad Černými lesy jsou těsně před dokončením. „Počítám s tím, že do konce týdne dojde k převzetí stavby,“ řekl starosta města Jiří Kahoun s tím, že termín převzetí bude platit jen v případě, že se neobjeví žádné komplikace, které by převzetí stavby posunuly.

U Jestřabí Lhoty se srazila dodávka s osobákem

Jestřabí Lhota – Ke střetu dvou vozidel došlo v úterý ráno na křižovatce u Jestřabí Lhoty. Řidič dodávky jedoucí od Jestřabí Lhoty nedal přednost osobnímu vozu Hyundai, které jelo ve směru od dálnice na Kolín.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení