Maminy na mateřské dovolené nebudou odkázané jenom na procházky skočárkem vparku. Aktivně se budou moct zapojit do kočárkového klubu.

Co si pod tím představit? Majitelka kolínského sportovního studia Jana Jeřábková přišla snápadem, jak umožnit imaminkám smalým mimčem zapojení do sportovních aktivit. Nechala se inspirovat zkušeností kamarádky ze zahraničí. Jana vysvětluje svůj záměr: „Proč by iunás nemohly být vidět vparcích maminy na kolečkových bruslích skočárkem vruce? Jde to ve světě, půjde to iunás.“

Dvě zkušené lektorky studia smalými mimči povedou vKolíně dvakrát až třikrát týdně kočárkový klub. Maminy společně se svými dětmi budou vyrážet za příznivého počasí do přírody. Součástí zhruba 90minutových setkání bude posilování, protahovací cviky, bruslení, jogging, vše za přítomnosti dětí.

Aktivity budou přizpůsobeny fyzické zdatnosti mamin. Jana Jeřábková vidí hlavní smysl plánovaného klubu vněkolika rovinách. „Jednak maminy na mateřské nezůstanou izolované, budou mít možnost potkávat nové lidi, vytvářet si nová přátelství a jednak udělají něco pro své zdraví a postavu.“ Nezpochybnitelný význam bude mít kočárkový klub ipro děti. Jejich svět se rozšíří onové tváře, získají další podněty, osamostatní se.