VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Investor: Supermarket v Jaselské ulici nebude

KOLÍN - Podle zástupkyně investorské firmy, která koupila pozemek v Jaselské ulici už před více než pěti lety, tu budou zejména byty a služby.

11.10.2007
SDÍLEJ:

Obyvatelé Kolína, kteří zavítali do Obecního domu, se dozvěděli podrobnosti o chystané výstavbě.Foto: Deník/Jana Martinková

Žádný supermarket vJaselské ulici nebude. Tvrdí to zástupci investorské firmy manželů Třešňákových, která plochu vcentru Kolína koupila už před více než pěti lety. Řada Kolíňáků hovoří o tom, že by zde měla stát Hypernova. Bouřlivá diskuse se na toto téma rozpoutala kdysi i na jednání zastupitelstva, kdy proti tomuto záměru vystoupili jak někteří obyvatelé okolních domů, tak ti, kteří jsou členy občanského sdružení Kolín – náš domov. To totiž bojuje za urychlení výstavby obchvatu, protože nadměrná doprava jim ničí životní prostředí. Věří, že po jeho dostavbě se podmínky jejich bydlení zlepší. A místo toho by jim tam měl někdo postavit hypermarket? Proti tomu rázně protestovali a nadále protestují vobavě, že se díky nákupnímu centru do těchto místo opět nahrnou auta.

„Ano, o hypermarketu se uvažovalo, ale je to už několik let stará myšlenka, která je dnes dávno překonaná,“ ujistila pracovnice expanze investiční firmy Miroslava Hájková stím, že investor má přesné a dosti tvrdé podmínky dané třetími změnami územního plánu. „Kolínská hygienická stanice nás informovala, že obyvatelé nejsou o našich záměrech vlokalitě Jaselské ulice příliš informováni a že stále přetrvává původní názor, že zde má stát supermarket. Proto jsme se rozhodli zorganizovat vKolíně schůzku a vše uvést na pravou míru,“ vysvětlila Miroslava Hájková.

Dlužno ale dodat, že mnoho lidí se na čtvrteční prezentaci do Obecního domu nedostavilo. Přišla slabá dvacítka. Informaci otiskla média, sama firma dokonce roznášela po schránkách letáky. Zapracovala však možná averze vůči schránkám plných propagačních letáků, takže lidé roznašeče někde nevybíravě odháněli, jinde zase pustili psa.

Ti, kteří do Obecního domu přišli, měli mimo jiné možnost nahlédnout do studie, představující záměr výstavby vJaselské ulici. Obsahuje byty, dětská hřiště, zeleň, služby typu kadeřnictví, čistírny, pošty, opravny obuvi či veřejných toalet a obchody, jejichž prodejní plocha vsoučtu nepřesáhne 3000 čtverečních metrů. „Dělali jsme průzkum, o kolik bytů by byl zájem. Dopočítali jsme se kčíslu kolem dvou set. VJaselské ulici by jich mělo vyrůst 48,“ upřesnila Miroslava Hájková. „Takové šedivé kostky,“ podotkl při pohledu na domy zobrazené ve studii jeden zpříchozích. „Chtěli jsme udělat atraktivnější, spředsunutými patry, ale nemůžeme, máme striktně dané podmínky, co může vtéto lokalitě stát,“ vysvětlila zástupkyně firmy.

Ktěmto podmínkám patří i to, že se zde nemůže začít stavět dřív, než bude hotový obchvat Kolína. „Není to pro nás žádná radost,“ připustila Miroslava Hájková a vysvětlila, že jen údržba pozemku přijde na několik desítek tisíc korun ročně. Navíc se místo stává cílem mládeže holdující omamným a psychotropním látkám. „Našla jsem tu mraky odpadků, rozsypané střepy i čtyři injekční stříkačky,“ posteskla si zástupkyně firmy Třešňákových.

Není bez zajímavosti, že po zprovoznění obchvatu by se zJaselské ulice měla stát běžná dvouproudová ulice osazená stromy, postranní pruhy by se měly využívat k parkování. Vyloučení nákladní dopravy by se mělo vyřešit zákazem vjezdu pro vozidla nad určitou tonáž.

11.10.2007 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

David Rath
22

Kauza spojovaná s Rathem se vrací ke krajskému soudu

Petr Korál pokřtil kapele Benefit novou desku, asistovali u toho Blue Bucks a Telegraf.
129

OBRAZEM: Petr Korál pokřtil kapele Benefit novou desku

Mezinárodní den archeologie přilákal malé i velké

Kolín /FOTOGALERIE/ - Regionální muzeum v Kolíně připravilo na sobotu zajímavý program při příležitosti Mezinárodního dne archeologie. Něco zajímavého pro sebe si v něm našli malí i velcí, fundovaní průvodci dokázali vždy přizpůsobit svůj výklad věku návštěvníků nebo třeba regionu, odkud do kolínského muzea přijeli.

Volby 2017 v Chrášťanech, Bylanech a Chotouni

Kolínsko - Jak vypadaly parlamentní volby v Chrášťanech, Bylanech a Chotouni?

Komise musely řešit neplatné voličské průkazy, ale i stěhování

Střední Čechy – Vše probíhalo standardně. Přesně s těmito slovy se ohlédla za hlasováním během parlamentních voleb ve Středočeském kraji Eva Jůzová, vedoucí oddělení správních agend Krajského úřadu Středočeského kraje. Podle jejích slov se na hejtmanství nedostaly informace o tom, že by se odehrálo něco mimořádného. „Nevíme o tom, že by někde zasahovala policie,“ konstatovala Jůzová k dění ve volebních místnostech.

OBRAZEM: Druhý volební den na Kolínsku

Kolínsko - Také druhý den voleb do poslanecké sněmovny provázela na Kolínsku hojná účast voličů. Přes 50 % hlásily volební komise v sobotu dopoledne v Polepech, Zásmukách, Doubravčanech a řadě dalších míst.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení