Sbírku pořádanou OFS Kutná Hora, pod jehož hlavičkou Zdeněk Hejduk mladší působil jako fotbalový rozhodčí, lidé podporují menšími i většími částkami. Příspěvky se pohybují v rozmezí od stovek do desetitisíců, přičemž ty vůbec nejvyšší dosáhly 50 tisíc a 60 tisíc korun. Finanční pomoc přichází z celé republiky. Zaslali ji jednotlivci, ale i dobrovolné hasičské sbory, fotbalové oddíly, podnikatelé i firmy.

Příspěvek zaslal také  Odbor přátel Slavie Praha, neboť zesnulý hasič byl velkým fanouškem Slavie. Penězi rodině přispěl i trenér Slavie Praha Jindřich Trpišovský, který krátce Zdeňka Hejduka v Kolíně trénoval. Dárci v poznámce často vyjadřují soustrast a podporu pozůstalým. 

Ke 25. červenci ve 14 hodin bylo na transparentním účtu 845 tisíc korun. „Rozhodně jsme až s takovou vlnou solidarity nepočítali. Nejprve se to šířilo mezi fotbalisty, pak se to dostalo i mezi ostatní. Účet uzavřeme ke 30. září a peníze zašleme na účet vdovy po Zdeňkovi,“ uvedl předseda OFS Kutná Hora Jan Ďoubal.

Novou sbírku spustila také Základní organizace Odborového svazu hasičů Kolín ve spolupráci s HZS Středočeského kraje pod záštitou ředitele HZS Středočeského kraje Miloslava Svatoše. „Zdeněk už svého malého syna nikdy nepohladí, svou ženu neobejme. Kolegové při zásahu z vysílačky neuslyší jeho hlas. Tato tragická nehoda nám náhle vzala usměvavého a dobře naladěného člověka, skvělého kamaráda, obětavého hasiče, milujícího manžela a starostlivého tátu. Byl připraven kdykoliv komukoliv pomoci,“ napsali v tiskovém upozornění na sbírku členové HZS Středočeského kraje. 

V upozornění je zároveň zveřejněný i QR kód ke sbírce, o níž hasiči informovali i na Twitteru. Pro její účely byl zřízen transparentní účet u České spořitelny s číslem 6454209359/0800. Sbírka se koná do 31. října.

Pohřeb Zdeňka Hejduka mladšího se uskuteční ve středu 26. července ve 13 hodin v obřadní síni na hřbitově v Kolíně na Zálabí. Kolínem budou na jeho počest projíždět troubící hasičské vozy. 

V tu samou chvíli pak budou čeští profesionální hasiči - a s nimi i někteří dobrovolní hasiči - držet minutu ticha. „V den pohřbu se shromáždí technika HZS ČR se zapnutými výstražnými světelnými zařízeními (bez zvukového signálu) před stanice a hasiči v zásahovém stejnokroji uctí památku zesnulého kolegy minutou ticha. Pieta proběhne od 13.00 do 13.01 hodin," informovali hasiči na svém webu.