Nové přístřešky budou mít stejný design, který radnice při modernizaci zastávek nastavila. Podle starosty Michaela Kašpara vzhled zůstává stejný, lišit se může pouze výrobce. „Vše chceme mít v jednotném městském designu a postupně tak standardizovat všechny zastávky i označníky. Snažíme se je polepovat městskými památkami a významnými budovami. Zároveň nechceme, aby byly přístřešky všude možně polepené,“ uvedl Kašpar.

V sedmi případech z osmi půjde v letošním roce o výměnu zastaralého přístřešku, který už dosluhuje. Jeden kus pak bude zcela nový na zastávce, kde doposud žádné krytí není. „Přístřešky budeme měnit na zastávkách Štítary, Nemocnice směr centrum, Polepská na obou stranách, Plynárna, 15 kop a Dymokurská. Na zastávce Spálenka vznikne krytí zcela nově,“ sdělila kolínská místostarostka Iveta Mikšíková Předpokládaná hodnota zakázky činí lehce přes 1,5 milionu korun bez DPH.

Označníky linek a jízdní řády by na těchto zastávkách měly zůstat v papírové formě. Elektronické verze město umisťuje zejména tam, kde dochází k větší kumulaci lidí a linek, což se ani v jednom ze zmíněných osmi případů neděje.

Loni se výměny přístřešku dočkaly v obou směrech zastávky Na louži a Tatradomy, vyměněné zastaralé krytí lavičky se nachází také na Jiráskově náměstí. Na zastávce Plicní pak nedošlo k výměně nového za starý, stříška tam totiž chyběla úplně. Do budoucna na radnici počítají s rekonstrukcí velkého autobusového terminálu na náměstí Republiky, kde by se měl objevit i elektronický panel podobný tomu, který je na nádraží.