Patnáct minut po poledni jej zahájí kolínská kapela Kupra. O přízeň fanoušků pak budou usilovat 13 PM, tedy skupina, která vloni na poslední chvíli své vystoupení odvolala. Pětadvacet minut po třinácté hodině zahrají Hele se zpěvačkou Eliškou Dvořákovou, pět minut před patnáctou hodinou populární domácí Jednota Kolín a soutěžní blok ukončí další kolínská hudební parta Lucy-K.

Losování se uskutečnilo v rámci krátké vernisáže výstavy velkoplošných fotografií umístěných v solárně osvětlených panelech na Karlově náměstí, jejichž autory jsou Zdeněk Hejduk a Markéta Kolínská.

První jmenovaný přítomné také mezi panely provedl, a coby dramaturg soutěžních kapel přidal několik historek ze zákulisí festivalu i pořízení fotografií. Přítomno bylo kompletní vedení města Kolína, starosta Michael Kašpar v úvodu vyzvedl perfektní spolupráci mezi městem a automobilkou, a to samozřejmě nejen v oblasti tohoto festivalu, ale i v mnoha dalších.

Zástupci kapel a organizátorů se pak sešli v salonku přilehlé restaurace Budvarka, kde si vyslechli další organizační pokyny.

Kromě regionálních skupin soutěžících tradičně o šek na padesát tisíc korun určených na natočení alba, zahrají tři vítězné soubory z minulých ročníků, a to folk rocková Epydemye, power metalová Rimortis a pop punkoví Natřije. K hlavním hvězdám festivalu pak patří Mig 21, De Bill Heads či písničkář Vojtaano.