„Máme peníze na nakoupení tří nových kamer, je to přibližně 225 tisíc korun. Nebudeme však dělat tři nové kamerové body, ale vyměníme tři staré kamery, konkrétně ty, které už jsou zastaralé a nemají tak dobré rozlišení, jak by bylo potřeba,“ upřesnil starosta Michael Kašpar.

Funkčních moderních kamer, které dohlíží na bezpečnost Kolína, je aktuálně po městě 47.

Druhou dotací, kterou Kolín využije, je přibližně 330 tisíc korun na asistenty prevence kriminality, kteří pomáhají městské i státní policii. „Opět by měli nastoupit,“ dodal starosta.

Kolín má s asistenty prevence kriminality dobré zkušenosti z dřívějších let. Vloni touto dobou vyhodnotil předchozí období s tím, že díky zaměstnání těchto pracovníků došlo k posílení bezpečnosti a veřejného pořádku. To včetně míst, která jsou označována jako sociálně vyloučené lokality.

„Další činnost asistentů prevence kriminality spočívala v zajištění bezpečného přecházení dětí na cestě do mateřských školek a základních škol, dohledu nad bezpečností občanů na Úřadu práce v Kolíně, poznatkové činnosti pro útvary Policie ČR a dohledu nad dodržováním veřejného pořádku,“ zhodnotila tehdy radnice.

Projekt trval celkem 36 měsíců a byl financován prostřednictvím Operačního programu Zaměstnanost.