Kolín má také stále dluh. „K 1. 1. 2020 to je 369 milionů,“ uvedl starosta Michael Kašpar. Za posledních devět let se podle neho dluh snížil o víc než 700 milionů. „Na dluhové službě letos zaplatíme 68 milionů. Nejhorší roky, kdy to bylo i přes 120 milionů ročně, jsou za námi, ale stále je to ještě poměrně dost,“ komentoval starosta.

V rozpočtu na letošní rok Kolín počítá s poměrně velkými dotačními prostředky. Většina dotací je podle starosty už schválená. Pro zajímavost třeba 20 dotačních milionů je počítáno na neinvestiční dotace, což jsou třeba interiéry v objektech v okolí chrámu sv. Bartoloměje. Mezi investiční akce, na kterých se podílejí dotace, patří například velké vestavby, nástavby a přístavby odborných učeben na čtyřech základních školách – Bezručově, Masarykově, Kmochově a Mnichovické, dofinancování rekonstrukce areálu chrámu sv. Bartoloměje, další dotace půjde na hasičskou zbrojnici v Sendražicích, která se dočká kompletní rekonstrukce, na kanalizaci v Zibohlavech, na pokračování modernizace veřejného osvětlení, na výstavbu sportovní haly nebo na rozšíření informačního systému radnice. Celkem je to zhruba 160 milionů korun.

„Když tedy sečteme dotace na investiční a neinvestiční akce, je to celkem téměř šestina rozpočtu. Díky tomu, že se v dotacích daří, můžeme si dovolit velké množství investic,“ shrnul starosta.