„Máme otevřeno prvních čtrnáct dní. Sezonu zatím hodnotíme kladně a do této doby jsme neřešili žádnou mimořádnou událost," zhodnotil vedoucí plavčík.

Řeč přišla i na nevhodné koupací oblečení návštěvníků. „Dámy bez horního dílu do bazénu nepouštíme, už jen kvůli přítomným dětem. Pokud návštěvnice tuto součást koupacího oděvu před vstupem do bazénu zapomene, pošleme ji doobléci. Tolerantní naopak býváme, pokud jde pouze o opalování na přilehlém trávníku," říká Jakub Jarolím.

Stejně by se podle něj teoreticky postupovalo i v případě muslimských návštěvnic, jejichž koupací úbor bývá velmi odlišný. „S tímto jsme se zatím nesetkali, ale návštěvnici například v hidžábu bychom do bazénu také nepustili. Samozřejmě ne z náboženských, ale pouze z hygienických důvodů," vysvětlil plavčík.

Jednání při bouřkách? Základ výcviku 

Jedním z největších strašáků venkovních bazénů jsou bouřky. Zásah musí být rychlý. „V případě bouřky ihned vyvádíme z vody všechny návštěvníky, kteří se poté mohou zdržovat v prostoru restaurace, v bazénu však nesmí být nikdo. Je to rutinní postup, který je součástí výcviku plavčíka," dodal Jakub Jarolím. Ačkoliv začala sezona teprve před pár dny, připravenost v případě bouřek už si plavčíci v Kolíně letos stihli vyzkoušet. „Bouřku jsme měli minulý týden a všichni museli ihned z vody," potvrdil Jarolím.