Stejně jako tomu bylo na třech stovkách dalších poboček po celé České republice, z nichž více než dvacet je ve Středočekém kraji, pošta v Mlýnské ulici v Kolíně od 1. července ukončila provoz. Na místě vyvěsila oznámení o uzavření s dodatek, že všechny zásilky jsou převedené na kolínskou hlavní poštu na náměstí Republiky. Ta je přístupná i pro vozíčkáře díky plošině, na které překonají vstupní schody. Druhou variantou zůstává provozovna u vlakového nádraží v ulici Pod Hroby.

Ze své zrušené pobočky se Česká pošta v příštích týdnech postupně vystěhuje. Její mluvčí Ivo Vysoudil potvrdil, že s ukončením nájmu v budově v ulici Mlýnská počítá k 31. srpnu. „Do té doby bude veškeré vybavení vystěhováno a využito na jiných pobočkách,“ řekl.

Než přijde nový nájemce…

Prostory, ve kterých doposud pošta sídlila, patří městu Kolín. To si je ke 31. srpnu převezme. Petra Krásná z odboru správy bytových a nebytových prostor kolínského úřadu sdělila, že jako první zřejmě přijde na řadu rekonstrukce. „Určitě je budeme chtít zrekonstruovat, pošta tam byla opravdu dlouho. Předpokládám, že rada města následně schválí další pronájem, o který se bude moci ucházet každý,“ konstatovala.

K dispozici by prostory mohly být od ledna 2024. Pevný termín ale město zatím dávat nechce. Záleží na tom, v jakém stavu je převezmou a jak náročná rekonstrukce bude.

Jednou z častých obav veřejnosti, které se po avizování zrušení některých poštovních poboček objevily, bylo možné přetížení pošt zbylých. Na náměstí Republiky však v prvních dnech po uzavření Mlýnské zaměstnanci zatím žádný zásadní nárůst klientů neregistrovali. „Lidí chodí víceméně stejně. Občas přijde někdo, komu sem převezli balíček z Mlýnské, ale jinak bychom si toho ani nevšimli. Může to samozřejmě být způsobené faktem, že začaly prázdniny a lidé jsou na dovolených,“ uvedla v prvních červencových dnech pracovnice České pošty, která si přála zůstat v anonymitě.

Česká pošta od začátku července uzavřela na tři stovky svých poboček, a to ve městech s minimálně 2500 obyvateli a nejméně dvěma poštami. Po Středočeském kraji zavřely přes dvě desítky poboček, třeba v sousední Kutné Hoře zavřely hned tři pobočky, v Kladně čtyři