Rada města Kolína schválila oslovení firem, které by o tuto zakázku mohly mít zájem. „Předmětem této zakázky bude rekonstrukce silničního povrchu ulice Politických vězňů, a to v úseku od náměstí Republiky po kruhový objezd. Předpokládaná cena této zakázky činí 4,7 milionu korun bez DPH,“ sdělila místostarostka Iveta Mikšíková.

Půjde o rychlou výměnu asfaltové vrstvy silnice, žádné jiné opravy, jako například vodovod či kanalizace, se dělat nebudou, a proto se nedá očekávat nějaké fatální zdržení prací. Starosta Michael Kašpar podotkl, že dopravně bude akce složitá. „Chápeme, že to přinese komplikace, ale opravdu půjde o rychlé zhotovení na zhruba dva týdny,“ konstatoval. První polovina ulice Politických vězňů od kruhového objezdu po světelnou křižovatku s ulicemi Kutnohorská a Mostní už rekonstrukcí prošla.

Vzhledem k tomu, že uzavírek čeká Kolín letos opět poměrně dost, zatím není známo, zda se bude ulice Politických vězňů uzavírat úplně nebo zde bude fungovat kyvadlová doprava. „Teprve to začínáme soutěžit, takže až se bude blížit začátek realizace, určitě občany budeme včas informovat a dopravní situaci, která v centru města nastane,“ doplnil Michael Kašpar.