Práce by měly začít  zřejmě na přelomu července a srpna. Hlavním investorem rozsáhlé zakázky je Středočeský kraj. Město Kolín se na ní rovněž podílí, avšak podle starosty Michaela Kašpara opravdu jen malým dílem. „Máme tam nějaké úpravy na naši žádost v rámci cyklistické dopravy. Teď musíme počkat, až kraj vejde do jednání se Strabagem, poté vznikne dopravně-inženýrské opatření o tom, jak se tam bude dát nebo nebude dát jezdit, to zatím nevíme. Potom by se mělo začít pracovat,“ sdělil Kašpar.

Třídvorská ulice se bude opravovat od sjezdu z ulice Ovčárecká, přes křižovatku s ulicí K Vinici až po konec města. Obyvatelé Kolína mají ještě v živé paměti práce z loňska, ty se však podle místostarosty Romana Šulce opravy silnice přímo netýkaly. „Loni proběhla oprava kanalizace a vodovodu. Tedy věci, které nesouvisejí přímo s opravou komunikace, ale byla to podmínka k tomu, aby se vůbec mohlo opravou povrchu začít,“ vysvětlil místostarosta.

Součástí opravy povrchu Třídvorské ulice bude i stavba nového kruhového objezdu na křižovatce s ulicemi Tovární a K Vinici. Objezd bude ve tvaru oválu a vznikne místo stávající křižovatky. „Výjezd z lokality Vinice je teď velice nepřehledný, protože doleva není směrem na Týnec vidět. Vpravo hned za křižovatkou je přechod pro chodce, kde chodí žáci ze školy. Tam stačí malá nepozornost a nehoda je na světě,“ popsal Šulc a poznamenal, že změna této křižovatce prospěje, místo po ní bude přehlednější.

Cyklostezka i nové veřejné osvětlení

Rada města již schválila zahájení zadávací řízení na prodloužení cyklostezky, která se napojí na již stávající vedoucí směrem na Tři Dvory. „Kraj chystá opravu povrchu a nový kruhový objezd, my bychom rádi dobudovali cyklostezku. Součástí této zakázky bude také rekonstrukce stávajícího veřejného osvětlení, sadové úpravy a povýsadbová péče. Předpokládaná hodnota činí 9,9 milionu bez DPH,“ doplnila místostarostka Iveta Mikšíková.