„Ve Středočeském kraji máme jasný záměr. Tím je moderní systém veřejné dopravy. K němu patří i kvalitní infrastruktura, kterou jsou i parkoviště P+R, kde mohou lidé své auto na celý den bezpečně zaparkovat a přestoupit na vlak,“ uvedl Petr Borecký, radní pro oblast veřejné dopravy.

Nový parkovací dům vyroste v těsné blízkosti zdejšího vlakového nádraží ve Starokolínské ulici. Město zajistí kompletní projektovou přípravu, včetně dokumentace pro provádění stavby. Kraj následně převezme výstavbu jako takovou, včetně zajištění technického dozoru nad stavbou, správu, provoz a údržbu parkoviště.

Město Kolín na svém webu, kde zveřejnilo i vizualizace, připomnělo, že výsledkem projektu bude parkovací dům s kapacitou pro 360 aut a parkoviště pro více jak 50 aut. „Vznikne tedy parkování pro více než 400 automobilů. Projektovou dokumentaci město předá kraji, který objekt postaví v rámci koncepce P+R parkovišť,“ píše se na webu Kolína s tím, že tato varianta znamená pro radnici značnou finanční úlevu.