Radní pro oblast vzdělávání a sportu Milan Vácha připomněl, že peníze poputují jak na velké stavební akce, tak na drobné opravy, úpravy nebo i nákup potřebného vybavení. „Není rozhodující, z jaké položky rozpočtu peníze jdou. Podstatné je, že pokračujeme ve vylepšení prostor pro výuku nebo pro důležité zázemí školy, jako jsou například školní kuchyně,“ sdělil.

Část peněz poputuje i do Kolína. Středočeský kraj na svém webu připomněl. Střední odborná škola informatiky a spojů a Střední odborné učiliště Kolín plánuje úpravu prostor pro dvě učebny informačních technologií. Celkové náklady akce budou ve výši 600 000 korun.

Střední odborná škola stavební a Střední odborné učiliště stavební Kolín II pak chystá modernizaci zastaralého stravovacího a docházkového systému mimo jiné v souvislosti s navýšením kapacity školy. „Škola zajišťuje stravování i pro zdravotnickou školu v Kolíně. Celkové náklady budou ve výši 320 000 korun,“ píše kraj.

Peníze půjdou i do škol v okolních okresech. SOU Čáslav potřebuje opravit střechu školních dílen, která je v havarijním stavu. Náklady jsou odhadovány na 650 000 korun. SOŠ a SOU Městec Králové pak plánuje zakoupit nový server a modernizovat pracoviště praktického a teoretického vyučování. Kromě toho chce vyměnit dvacet let starý elektrokotel za nový. „Škola tak požádala o souhlas s využitím zhruba půl milionu korun z jejího fondu investic,“ stojí ve vyjádření kraje.