Organizace takto sledovaného mače bude pro Kolín spíše výjimkou. V rámci třetí nejvyšší soutěže chodí na stadion v Borkách přihlížet utkáním přibližně 200 diváků, tentokrát to ale bude mnohem více. Sparta Kolín zařídila vůbec poprvé v historii předprodej vstupenek, aby se zamezilo dlouhým frontám před kasou. A podle tiskového mluvčího klubu Tomáše Šulce se to vyplatilo. „Prodáno už máme více než pět set vstupenek. Těší nás, že se předprodej ujal a lidé mají o lístky zájem,“ řekl mluvčí.

S vyšším počtem návštěvníků však přicházejí na řadu také policejní opatření. A ta začnou již příjezdem fanoušků pražského celku do města. Jak potvrdila mluvčí středočeské policie Michaela Richterová, policie chystá zvýšený dohled už od samého začátku. „Policisté budou větší skupinky fanoušků hostí doprovázet již od nádraží. Na stadionu pak bude několik pořádkových jednotek a psovodi,“ uvedla.

Sparta Kolín - poslední kolínský fotbalový mohykán:

| Video: Youtube

Mimo to budou policisté spolupracovat s pořadatelskou službou a Městskou policií Kolín. Její mluvčí Helena Honkiszová informovala, že strážníci budou zajišťovat asistenci státní policii. Ta bude spočívat i v organizaci parkování. V okolí stadionu se totiž dá očekávat dopravní kolaps. To i proto, že prostor před hlavních vchodem zrovna shodou okolností prochází kompletní rekonstrukcí. Přístup k němu však bude zajištěný.

Na stadionu budou fanoušci obou celků na žádost Policie ČR odděleni. Pravá část stadionu z pohledu hlavního vstupu bude vyhrazena pro fanoušky Bohemians, hlavní tribuna bude pro domácí fanoušky. Kotel hostů bude situovaný v prostoru za střídačkami u malé umělé trávy. Z bezpečnostních důvodů budou sektory mezi sebou neprůchozí, toalety budou pro domácí příznivce v budově bývalé ubytovny a pro hosty v restauraci.

„Vstup bude jen jeden a bude rozdělený na vstupenky v předprodeji a vstupenky na místě. Poté se fanoušci přesunou do svých sektorů. Také jsme plánovali doprovodný program, ale Policie ČR považuje zápas za rizikový a například skákací hrad není možný,“ sdělil mluvčí Sparty Kolín Tomáš Šulc. Jedinou doprovodnou akcí tak bude slosování očíslovaných programů. Ceny budou od partnera OC Futurum Kolín.

Více míst s občerstvením

Odlišnost od obvyklých zápasů v Kolíně se promítne také do dalších častí organizace. Aby se tvořily co nejmenší fronty na občerstvení, bude na místě klasicky k dispozici otevřená restaurace a k ní budou připraveny i dva venkovní stany. „Jeden bude u udírny a bude nabízet klobásy a párky, pak bude na čepu pivo a limonáda. Druhý stan bude jako při druhé lize mezi hlavní tribunou a sektorem hostů. V něm bude stejná nabídka, jen klobásy a párky nebudou z udírny, ale na grilu. V restauraci nic k jídlu během utkání nebude,“ upřesnil Tomáš Šulc. Platba bude na všech místech možná pouze v hotovosti.

V minulém ročníku Mol Cupu vyrazili Bohemians na utkání 2. kola do Ústí nad Labem, které hraje stejnou soutěž jako Kolín. Na stadionu tehdy vítězství pražského celku 3:0 sledovalo 984 diváků. Dorazilo i několik desítek příznivců „klokanů“, ti se však na stadionu chovali slušně a vše proběhlo bez větších komplikací. To potvrdila i mluvčí ústecké policie Eliška Kubíčková. „V rámci zajištění dohledu nad silničním provozem a zajištěním klidu a veřejného pořádku jsme nasadili adekvátní počet policistů. Akce se obešla bez narušení veřejného pořádku,“ konstatovala.