Peníze Kolín použije na opravu městských hradeb. Tu má rozdělenou na tři části, začne se na parkánech za sv. Bartolomějem směrem ke Kutnohorské ulici. Opravovat se bude třeba zbytek bašty, která se nedělala při velké rekonstrukci okolí sv. Bartoloměje, protože není národní kulturní památkou.

Hradby se dočkají dozdění původními, případně novými kameny, opraví se hradební koruna atd. Odhad nákladů je 1,7 milionu korun. Mimochodem, venkovní areál chrámu sv. Bartoloměje, tedy zahrady na parkánech, jsou od prvního dubnového dne otevřeny až do 20 hodin.

Druhý velký městský projekt je zámecká kaple. „Konečně se po fasádách a střeše začínáme pouštět do interiérů,“ říká starosta Michael Kašpar. Práce budou obnášet opravu všech tří místností, restaurování omítek, bude se dělat nová podlaha, rozvody elektřiny.

„Všechno musí být hotovo letos, do konce roku to musíme na ministerstvu vyúčtovat,“ podotkl starosta.

Z peněz, které Kolín na památky dostane, přispěje ještě také farnosti na práce v domě v Brandlově ulici 25, kde se chystá oprava vstupu, ostění apod. K menším akcím patří ještě plánované restaurování dveří radnice, nikoli hlavních, ty už prošly opravu vloni, ale druhých vchodových, které se využívají třeba při vítání občánků nebo svatbách.