Až do loňského podzimu žil Pavel spokojeným životem se svou ženou Olgou a dvěma náctiletými dcerami ve vysněném domku nedaleko Kolína. Dařilo se mu v práci a rodina držela v dobrém i ve zlém pevně pohromadě. „Vše se mávnutím proutku změnilo, když si Pavel našel cosi na patě. To cosi bylo bohužel brzy pojmenováno. Melanom. Zákeřná a nevyzpytatelná onkologická diagnóza. Pavel podstoupil operaci a rehabilitace a začal s léčbou pomocí silné chemoterapie," připomíná Pavlův příběh portál Donio.cz.

Vše už vypadalo dobře. Avšak po devíti měsících se jeho stav náhle zhoršil. Obtížně dýchal, hůře se hýbal a energie ubývalo. Následná vyšetření ukázala, že nemoc propukla v plicích a zasáhla i játra. Chemoterapie ani imunoléčba dostupné v Čechách už by nepomohly, proto se poslední naději stala léčba pomocí infiltrujících lymfocytů, kterou ale pojišťovna nehradí. Proto vznikla sbírka, jenž měla za cíl zajistit poslední šanci na život.

Betlémské světlo. Ilustrační foto.
Skauti v pátek rozdají betlémské světlo. Vánoce v Kolíně nabídnou i další akce

A sbírka ze všeříkajícím názvem Poslední šance pro tátu Pavla měla odezvu. Potřebných 1,875 milionu korun se podařilo vybrat. Ke 20. prosinci, celých třicet dní před ukončením sbírky, přispělo na Pavlovu léčbu na portále Donio 2199 dárců. Jednotlivců i skupin. Některé dary měly hodnotu stovek, jiné desetitisíců. Často byly doprovázené i vzkazy plnými podpory.  „Drž se, Pavle, a bojuj, jsme s Tebou a držíme palce. To dáš …", „Válečník vždy vyhraje…", „Myslíme na Vás.". To jsou jen některé z nich.