Město plánuje pozemek u kolínského nákupního centra, který je však v soukromých rukou, provizorně zpevnit a umístit na něj parkovací automat. „Pozemek se prodává, ale vzhledem k tomu, že leží ladem už několik let a myslíme si, že se v současné době nenajde zájemce, který by ho za tu cenu koupil, máme předjednáno s majitelem, že bychom ho předělali na parkování," řekl místostarosta Michael Kašpar.

Výtěžek z parkovacího automatu půjde do městské kasy, pokud by se pozemek prodal dříve, než automat zaplatí investici města, Kolín má smluvně ošetřené to, aby neinvestoval do cizího pozemku. „Chceme vyjít vstříc a udělat tam parkovací místa. Rámcově se můžeme bavit minimálně o stovce parkovacích míst," uvedl místostarosta.

U nádraží by mohl vyrůst parkovací dům

Nová parkovací místa by také měla vzniknout při rekonstrukci kolínského autobusového nádraží, místostarosta Michael Kašpar naznačil, že by mohla pomoci i investice podnikatele. „Jednáme s investorem, který má zájem na výstavbě parkovacího domu u nádraží. Záleží ale na tom, jak se dohodne na odkupu pozemku s Českými drahami," vysvětlil Michael Kašpar.

Nová parkovací místa vznikla letos na kolínském sídlišti, konkrétně v Březinově ulici a v lokalitě U Šachovnice. „Samostatný projekt v současné době na rozšiřování míst není, ale budou zrekonstruována parkovací místa v rámci ulic, které se budou opravovat třeba Smetanova," dodal Michael Kašpar.