Uzavírka Veltrubské ulice začala v polovině dubna kvůli plánované rekonstrukci kanalizace. Konkrétně zde dochází k propojení dvou řádů. Uzavřen je úsek od křižovatky s ulicí Brankovická po křižovatku s ulicí Štítného. Stavební firma však nyní musela opravu přerušit. Kolínská místostarostka Iveta Mikšíková uvedla, že při propojování dvou kanalizačních stok došlo k nálezové situaci. „Objevili jsme souběh se dvěma vodovody. Po přizvání Vodohospodářského sdružení došlo k závěru, že jsou v havarijním stavu,“ uvedla.

Naplánované práce tak okamžitě ustaly. Vodovodní potrubí je v tomto místě jednak havarijní a jednak tak blízko kanalizace, že by mohlo dojít k jemu dalšímu poškození. „Část Zálabí by se tak mohla ocitnou bez vody, což je samozřejmě nežádoucí. V tuto chvíli děláme veškeré kroky k tomu, že se nejprve vymění oba dva vodovody a navíc se musí přetrasovat, aby přímo nesousedily s kanalizací,“ vysvětlila Iveta Mikšíková. Až po dokončení těchto prací se bude pokračovat podle původního plánu.

Termín, kdy se Veltrubská ulice opět otevře, tak zůstává nejasný. Město Kolín jakožto investor celé akce bude nyní čekat na správu od Vodohospodářského sdružení, které čeká na objednaný materiál. „Budeme se snažit to co nejvíce zkrátit, ale v tuto chvíli nelze predikovat, do kdy to bude. Ale určitě to nebude hotové podle původního termínu,“ sdělila Mikšíková.

Řidiči nedodržují objízdné trasy

Práce na silnici ovlivňují dopravu v lokalitě. Jsou stanovené objízdné trasy. Podle místostarosty Romana Šulce se však stává, že je řidiči nedodržují. Platí to prý hlavně pro objízdnou trasu nákladní dopravu, která vede přes průmyslovou zónu a ulici Ovčáreckou.

„Bohužel se často setkáváme s tím, že není respektována vyznačená objízdná trasa. Sám jsem potkal kamion, který si zkracoval cestu přes ulici U Borků, jenže se tam nevešel a nemohl odbočit. Vidím to jako velký problém, protože trasa je značená naprosto přesně, a to jak pro osobní, tak pro nákladní dopravu nad 3,5 tuny,“ uvedl Šulc.

Objízdné trasy z důvodu rekonstrukce Veltrubské ulice

Objízdná trasa pro osobní dopravu: je vedena od uzavřeného úseku na křiž. ul. Veltrubská a ul. Brankovická po silnici II/125 ul.Na Louži dále po silnici II/328 ul. Ovčárecká a dále po místní kom. ul. Okružní zpět na ul. Veltrubskou - obousměrně cca 1000 m.

Objízdná trasa pro nákladní dopravu: na světelné křižovatce u Nového mostu přes Labe rovně po silnici II/328 ul. Ovčáreckou přes Zálabí a Sendražice na kruhový objezd u Ovčár, dále směr Velký Osek po přeložce silnice II/125 zpět po silnici II/125 přes Veltruby do Kolína - cca 11 km.