Volná místa má ještě kolínský Prostor plus, který své příměstské tábory organizuje na Kolárce, tedy ve svém komunitním centru u obchodního domu Tesco. „Ráda bych za nás upozornila na příznivé ceny, týdenní cyklus od pondělí do pátku vždy od 8 do 16:30 hodin stojí 3 tisíce. Každý týden máme jiné téma, volná místa jsou zatím po celé léto,“ uvedla organizátorka táborů Petra Lhotáková. Například první červencový týden se nese v duchu „Poznej přírodu kolem sebe“.

Zaplněnou kapacitu svých příměstských táborů naopak hlásí kolínský DDM Kolín. Zástupkyně ředitelky Renata Drahovzalová potvrdila, že DDM už přijímá pouze náhradníky. „Nabídnout však můžeme ještě jeden pobytový turnus, a to kynologicko-kreativní, který je hned na začátku prázdnin,“ uvedla Drahovzalová. Podle jejích slov letos zájem ze strany rodičů oproti minulému roku vzrostl.

Příměstské tábory každoročně provozuje i Vodní svět Kolín, pro letošní léto už jsou ale veškeré termíny zcela zaplněné. Pro děti bude připravený pobyt v aquaparku se zkušeným dozorem, výuka plavání, dopravní hřiště, solná jeskyně, in-line bruslení, Slackline, společenské hry a spoustu dalších aktivit. Na týden tábory stojí 3500, na jeden den 880 korun.

Volná místa nabízí zatím hlásí kolínský Červený kříž. Ten organizuje příměstské tábory ve dvou termínech od 15. do 19. července a od 22. do 26 července. „Oba termíny pořádáme v Kolíně a v Týnci nad Labem, přičemž v případě toho prvního je v Kolíně již plno,“ uvedla organizátorka příměstských táborů Červeného kříže Kristýna Čápová. Cena činí 1790 korun za celý týden nebo 390 za den.

„Rodičům ale nabízíme možnost Týnce, kdy nám stačí děti přivést na nádraží, my s nimi dojedeme vlakem do Týnce nad Labem, zajistíme jim program a poté je dopravíme zpět do Kolína,“ doplnila Čápová. První termín se ponese v duchu superhrdinů, druhý cestou za pokladem. Volná místa jsou zatím také na obou pobytových táborech.

Příměstské tábory pořádá v Kolíně také Veselá věda. Konat se budou v budově 6. základní školy na přelomu července a srpna za 3070 korun za celý týden. „Pro malé badatele máme nachystáno 5 dní bádání, pokusů, her a nebude chybět ani celodenní výlet. Sejdeme se na základně vždy před osmou hodinou a budeme si společně užívat léta až do 16:00. Postaráme se o obědy, pitný režim a odpolední svačinky,“ uvádí Veselá věda na svých stránkách.

Příměstské tábory na Kolínsku

Prostor plus – 3000 Kč za týden – celé léto

DDM Kolín – 1900-2100 Kč za týden – 22.7.-23.8.

Vodní svět Kolín – 3500 Kč za týden – 1.7.-16.8.

Červený kříž – 1790 Kč za týden – 15.7.-26.7.

Veselá věda – 3070 Kč za týden – 29.7.-9.8.

Srdcovky Český Brod – 2970 Kč za týden – 8.7.-12.7.