Portál Yr.no, známější v Čechách jako „Norové“, předpovídá na následující dny, jasné až skoro jasné počasí, které však budou prokládat dešťové přeháňky. Pro úterý počítá se 15 až 29 stupni. Na středu predikuje 18 až 30 stupňů, spíše slunečno, ale s postupujícími dešťovými přeháňkami. Podobně vypadá i předpověď na čtvrtek, na který web hlásí 15 až 27 stupňů. Největší vedra mají přijít v pátek, kdy má být 19 až 31 stupňů, později však mají přijít prudké deště, které vzduch mírně ochladí. V sobotu tak má být 16 až 27 stupňů, střídavě polojasno a deště. Neděle má být nejchladnějším dnem s maximálně 24 stupni.

close info Zdroj: yr.no zoom_in

Podobnou předpověď zveřejnil i Český hydrometeorologický ústav. „Oblast vyššího tlaku vzduchu nad jižní a jihovýchodní Evropou bude slábnout a ze západní do střední Evropy bude postupovat brázda nižšího tlaku vzduchu. Po její přední straně zesílí příliv teplého vzduchu od jihozápadu,“ píší meteorologové v předpovědi pro středočeský kraj na úterý.

Ve středu podle ČHMÚ ovlivní počasí od severozápadu studená fronta. „Za ní se od severu přechodně rozšíří výběžek vyššího tlaku vzduchu. V pátek bude postupovat od západu přes střední Evropu další studená fronta, před ní k nám bude proudit od jihu teplý vzduch,“ vysvětluje ČHMÚ výkyvy počasí tohoto týdne.