„Obecně šlo o inspiraci pro ostatní města. Prezentoval jsem úspěšné projekty – aplikaci Kolín v mobilu a všechny její funkce. Dále kolínskou Chytrou klíčenku, chytré parkování, dynamické jízdní řády, Lepší místo a další chystané projekty,“ uvedl první místostarosta Michael Kašpar.

Nejvíce pozornosti podle něj upoutala chytrá Klíčenka, parkovací aplikace a Kolín v mobilu. „Na to bylo mnoho otázek,“ řekl.

Celá řada řešení na Smart City Convention v Berlíně byla zajímavá, odpověděl na otázku, co ho zaujalo z představovaných chytrých řešení z jiných měst – ať už jsou pro Kolín v blízké budoucnosti reálná, či nikoliv. „Osobně mě zaujal automatický systém na vydávání řidičských průkazů a pasů, který používají v Kodani. Dokáže vše zpracovat k pasu – vyfotit, vzít otisky prstů, nascannovat podpis během 90 vteřin, ale pro Kolín to aktuální věc není,“ uvedl.

V blízké budoucnosti se v Kolíně chystají další chytrá řešení. „V dalších měsících budeme pracovat na tom, na co jsme získali více než sedmimilionovou dotaci - tedy nový web, rezervační a vyvolávací systémy na odbory městského úřadu propojené s webem, Portál úředníka s Portál občana - tedy e-government,“ uvedl. Právě tento systém zprostředkuje elektronickou komunikaci úřadu s občany a snadnější řešení jednotlivých životních situací, dodal.