Na pátek 5. července Český hydrometeorologický ústav predikuje pro Středočeský kraj zpočátku polojasno, během dne přechodně až oblačno. Večer vyjasnění. „Nejvyšší teploty 21 až 24 stupňů Celsia,“ píše ČHMÚ. Stejný výhled má pro oblast Kolínska i portál Yr.no, známý v Čechách jako Norové. Ten předpovídá spíše polojasno a maximálně 24 stupňů Celsia.

V sobotu 6. července by se mělo oteplit. A to výrazně. ČHMÚ předpovídá pro střední Čechy 26 až 33 stupňů, Yr.no pro oblast Kolínska hovoří o 31 stupních. Oba počítají však počítají spíše s polojasnem a v pozdějších hodinách i s přeháňkami nebo bouřkami.

close Předpověď počasí od 5. do 10. července 2024 info Zdroj: yr.no zoom_in

Ty pak mají vzduch značně ochladit. Na neděli 7. července ČHMÚ píše maximálně 23 stupňů pro střední Čechy a i Yr.no pro oblast Kolínska uvádí maximálně 23 stupňů. Má být oblačno, místy deště.

A počasí jako na houpačce má pokračovat i v úvodu příštího týdne. Na pondělí 8. července píše ČHMÚ spíše polojasno a maximálně 26 stupňů, což předpovídá i Yr.no. Úterý 9. července by mělo být polojasné a oba portály počítají se třicítkami.