Moderátor Slávek Boura v úvodu pozval na pódium hejtmanku Středočeského kraje Petru Peckovou, radního pro oblast sociálních věcí Středočeského kraje Martina Hrabánka, Šárku Jelínkovou, náměstkyni člena vlády z Ministerstva práce a sociálních věcí, předsedkyni výboru pro sociální věci Pavlu Štrobachovou, vedoucí odboru sociálních věcí Středočeského kraje Pavlu Karmelitovou a samozřejmě domácí - starostu města Kolína Michaela Kašpara a ředitele společenského domu Zdeňka Hejduka. Každý z pozvaných nějakým způsobem přítomné pozdravil a popřál krásný večer, většina politiků akci podpořila i finančně.

Vzhledem ke kulatinám tentokrát organizátorky připravily daleko pestřejší program než v minulých letech. Zahájilo jej vystoupení tanečního klubu Kocour Modroočko pod vedením Jolany Burešové na písně kapely ABBA, stejné dívky poté předvedly tanečními kroky šperky značky Stefany Štěpánky Kurfiřtové. To už první nedočkaví tanečníci křepčili mezi stoly. Následoval tanec Kateřiny Veinlichtové s jejím psem, oba se později před pódium ještě vrátili.

Když pak začala zpívat Monika Absolonová, byl rázem parket plný. Sympatická zpěvačka zazpívala nejen své, především muzikálové, hity, ale když na ní někdo z publika zakřičel název písničky, třeba i z repertoáru Heleny Vondráčkové, zazpívala á capella alespoň kousek. „Organizuji tyhle plesy už dvacet let a nikdy mě nic nerozhodilo, ale když jste dnes zazpívala jednu píseň a viděla jsem tančit zaplněný sál, dohnalo mě to k slzám,“ neskrývala dojetí ředitelka domova Jana Pilná, když coby díky předávala Monice Absolonové obří kytici a další dárky.

Stálými účastníky plesu jsou zpěvák Stanislav Hložek, který účastníky roztančil a rozezpíval nejen největším hitem Holky z naší školky, ale i dalšími jako titulní z televizního seriálu Sanitka nebo Pohoda, či Maxíci, neváhající do svého syntetického kolovrátkového popu upravovat písničky Michala Tučného, Kabátů či Lucie, což ale právě na toto publikum stoprocentně zabírá, došlo pochopitelně i na Mašinku. I místní kapela Eso s kytaristou Jiřím Červínem a jeho manželkou zpěvačkou Ladislavou hraje na plese pravidelně, její frontman Míla Hartman ještě před tím, než spustili společně třeba Dlouhou noc, kterou před nimi načala už Monika Absolonová, zazpíval dvacet minut písně Karla Gotta, které jeho hlasu perfektně sedly.

Po celou dobu organizátorky sledovaly taneční rej na parketu, aby pak vyhlásili nejlepší taneční pár plesu a držitele Podzimního škrpálu – nejlepšího tanečníka a tanečnici. Ceny si odnesli v tanečním páru Irena Matesová a Ota Slavík ze Zvonečku Bylany a fialový Škrpál kromě jiných věcných cen Marie Čamková z Domova Pod Lipami ze Smečna a Jiří Michálek z Domova Háta. Ocenění se nakonec dočkala i hlavní organizátorka a nezdolná duše plesu Jana Pilná, když z rukou místopředsedkyně Výboru pro sociální věci Středočeského kraje Ilony Charvátové obdržela zvoneček. Nechyběla ani možnost zakoupení lístečků štěstí s množstvím výher a samozřejmě večeře v podobě tradičního řízku s bramborem.