O pracích v Ovčárecké informovalo město na svém Facebooku s tím, že doprava bude vlivem prací v Kolíně V a v Sendražicích významně omezena. Ve směru od Sendražic od centra je Ovčárecká ulice plně průjezdná, opačným směrem se však projet nedá. Řidiči musí jet po objízdné trase, která vede Třídvorskou, K Vinici a Spojovací ulicí do Sendražic. Od centra alespoň umožněný vjezd od ulice K Raškovci. V dopravní špičce se na objízdné trase dají očekávat kolony.

close Objízdná trasa ve směru do Sendražic. info Zdroj: Deník/Petr Procházka zoom_in Objízdná trasa ve směru do Sendražic.

Podrobnosti k uzavírce v Ovčárecké ulici od města Kolín

1. Ve směru ze Sendražic do centra města bude ulice Ovčárecká průjezdná, přičemž:

- v úseku odbočka k ČS PHM Orlen – křižovatka s Třídvorskou bude jednosměrná

- nebude možné z tohoto směru odbočit do ulice K Raškovci

2. Ve směru z centra města do Sendražic bude ulice Ovčárecká v úseku křižovatka s Třídvorskou – odbočka k ČS PH Orlen uzavřena. Výjimku tvoří odbočení do ulice K Raškovci, ze směru od centra města bude odbočení možné. Objízdná trasa pro všechny automobily povede přes ulice Třídvorská – K Vinici a Spojovací.

3. Odbočení z Ovčárecké ulice do ulice K Raškovci (Penny Market, MPL stavebniny, ulice Jezeřanská a Na Přesypu) bude možné pouze ze strany od centra města. Automobily přijíždějící od Sendražic se budou muset otočit (nákladní vozidla se otočí na velké kruhové křižovatce v Kolíně IV) a do ulice K Raškovci odbočí z ulice Ovčárecká ze směru od centra města

4. Výjezd z ulice K Raškovci do ulice Ovčárecká bude možný pouze do směru centrum města.

5. Zastávka hromadné dopravy Kolín, strojírny ve směru z centra města do Sendražic nebude autobusy obsluhována. V opačném směru (ze Sendražic do centra města) bude zastávka autobusu Kolín, strojírny funkční.

Dopravní značení provádí společnost ASIG, body 3 a 4 mohou být ještě na základě přípravy opravy havárie upraveny.

Zdroj: FB/MÚ Kolín