Na největší kruhovou křižovatku ve městě se momentálně dá vjet pouze z ulice Polepské a ulice U Křižovatky, tedy směrem od Nového mostu. Zbytek vjezdů bude až do konce prací uzavřený. Oprava je rozdělena na dvě poloviny, přičemž se pouze prohodí strana, po které se bude přes křižovatku projíždět. Směr však zůstane po celou dobu z otevřených ulicí obousměrný.

„Bohužel všechny tři další komunikace, a to ulice Jaselská, Havlíčkova a Dukelských Hrdinů, jsou v okolí kruhového objezdu uzavřené. Byl to i záměr v rámci realizace, kdy termín dokončení 7. července byl nepřekročitelný,“ vysvětlil kolínský místostarosta Michal Najbrt. Podle je nejdůležitější překonat tento týden oprav, ten příští bude probíhat již o prázdninách a navíc přes dva státní svátky.

Kruhový objezd je důležitým dopravním místem ve městě. Jeho opravy se přímo dotýkají i městské hromadné dopravy. Omezení se týká linek 1, 2, 3, 4, 5, 6, 9, 10, 13 a 30. Ty obvykle projíždí přes kruhový objezd, nyní jedou pozměněnými trasami. Dopady dokončnovacích prací na průtahu se projevují také na příměstské autobusové dopravě IDSK. To se týká linek 421-424, 487, 534 - 537,675, 679, 681,702, 705 - 707, 785, 805. Více zde.

Oprava Jaselské pokročila, silnice již má nový povrch. | Video: Deník/Petr Procházka

Připomeňte si: takto vypadala Jaselská ulice na začátku června.

Oprava bývalého průtahu městem začala už v polovině dubna a postupně prošla celým městem. Práce odstartovaly na Pražské ulici u supermarketu Lidl a postupně se posouvaly přes křižovatku Modrý bod, velkou světelnou křižovatku u centra města a u ulici Jaselskou a až na Havlíčkovu, která byla téměř měsíc jednosměrná. K rekonstrukci povrchů došlo v těchto místech z důvodu převodu vlastnictví daných komunikací ze strany státu do majetku města Kolín.

Dopady na MHD v Kolíně
linka č.1 pojede od Komerční  banky. Zpět taktéž. Nebude obsluhována Poliklinika.
linka č.2 pojede od Komerční banky  rovně na nádraží, pak zpátky kolem Futura, na okružní křižovatku a Orebitskou (kolem koupelen Ptáček) na Šťáralku. Zpátky pojede jako dřív 22 - tzn. opět kolem koupelen Ptáček a ulicí Plynárenská a pod Billou se napojí na ulici Polepská a dále na okružní křižovatku.
Dále opět kolem Futura na nádraží a zpět taky kolem Futura rovnou ke Komerční bance. Vynechává se zastávky Poliklinika, Tylova, Tesla,  a zpátky Tesla, Tylova, Poliklinika.
linka č.3 pojede kolem Futura  na nádraží a stejně tak kolem Futura rovně ke Komerční bance. 
- linka č.4 pojede kolem Futura, jinak ale beze změn
linka č.5 bude muset pouze při cestě na nádraží počítat s tím, že se tam přes Jaselskou nedostane, jinak také beze změn.
linka č.6 bude jezdit pokaždé kolem Komerční banky. Vynechává se  zastávka U Červených.
linka č.9 je beze změn.
linka č.10 pojede kolem Futura, jinak ale taky bez větších změn.
linka č.13 pojede kolem Futura, jinak beze změn.
- linka č.22 pojede od Komerční banky Banky rovně na nádraží, pak zpátky kolem Futura, na okružní křižovatku, dále Orebitskou a Plynárenskou  (kolem koupelen Ptáček) na Šťáralku. Zpátky pojede  opět kolem koupelen Ptáček a Plynárenskou a pod Billou se napojí na Polepskou a na okružní křižovatku. Dále opět kolem Futura na nádraží a zpět  kolem Futura rovnou ke Komerční bance.
linka č.30 pojede také kolem Futura a jinak beze změn.
Zdroj: MÚ Kolín