Jak potvrdila kolínská místostarostka Iveta Mikšíková, v první etapě se bude opravovat asfaltový povrch hned v několika ulicích. „Konkrétně se jedná o ulici Raisova, a to v úseku od ulice Okružní směrem k Novému mostu. Dále budeme opravovat také ulici U Hřiště v úseku mezi ulicemi Okružní a Sadová,“ upřesnila první rekonstruované lokality místostarostka kolínské radnice.

Těmito dvěma úseky všem tato investiční akce nekončí. V plánu jsou práce i v ulici Luční - a to v úseku od ulice Háninská na konec slepé části. Poslední opravovanou ulicí této etapy bude ulice Zahradní v úseku mezi ulicemi Na Pršíně a Smetanova. „Zakázku vyhrála společnost Chládek a Tintěra, Pardubice za 3,584 milionu bez DPH,“ sdělila Mikšíková.

Tři za čtyř zmíněných ulic se nachází ve čtvrti Zálabí, poslední je pak u parku Komenského. Opravy půjdou postupně podle harmonogramu uzavírek, rekonstrukce Zahradní ulice se navíc propojí se revitalizací Komenského parku. „Její povrch budeme koordinovat s rekonstrukcí Komenského parku, kterou budeme rovněž zahajovat. Bude určitě lepší tyto akce časově spojit, aby dopad na lokalitu byl co nejmenší,“ míní Iveta Mikšíková.

Prokopa Velikého bude mít nový chodník a osvětlení

Rekonstrukce bude probíhat také v ulici Prokopa Velikého, kde však nepůjde o výměnu silničního povrchu, ale město chce udělat nový chodník a veřejné osvětlení. „Tuto zakázku bude provádět firma Inženýrské stavby Mencl, konkrétně půjde o rekonstrukci chodníku a veřejného osvětlení v ulici Prokopa Velikého, a to v úseku mezi ulicemi Táboritská a Lipanská,“ doplnila místostarostka. Jedná se o lokalitu u 3. a 4. základní školy. Práce vyjdou na necelý milion korun bez DPH.