Pokračování stávky lékařů i přes dohodu s Petrem Fialou potvrdil ředitel kolínské nemocnice Petr Chudomel. „Lékaři na výpovědích z přesčasové práce trvají, dokud nebudou mít záruky, že včerejší jednání s premiérem bylo přetaveno v konkrétní dohodu. Nezávisle na včerejším jednání několik lékařů stáhlo výpověď, jinak nadále sympatizují s protestní akcí. Celkem je tedy ve výpovědi 60 lékařů,“ řekl.

Premiér Petr Fiala se dohodl s lékaři na navýšení platů. Ilustrační snímek
Hrozba zažehnána? Fiala se dohodl s protestujícími lékaři, slíbil miliardy navíc

Pokud dojde ke stažení výpovědí, nemocnice je schopna začít ihned pracovat ve standardním režimu. Do té doby bude péče omezená asi o 15 až 20 procent. „Neodkladná péče bude samozřejmě zajištěna. Omezení se dotkne naplánovaných výkonů a vyšetření. Od 4. prosince klesne operativa ze sedmi na šest operačních stolů. Jak se to dotkne konkrétně jednotlivých oborů, nejsem v tuto chvíli schopen říct,“ doplnil Petr Chudomel.

Na možné prodlevy v souvislosti s protestní akcí upozorňuje na nemocnice na svém Facebooku. „V souvislosti s probíhající protestní akcí části lékařů v rámci celé ČR, která je spojena s vypovězením přesčasové práce, může od 1. 12. 2023 dojít k významnému prodloužení čekacích dob i na některých ambulancích ONK, a.s. a k posunutí termínu některých naplánovaných výkonů a vyšetření.V případě nejasností se obracejte na jednotlivá oddělení," píše.