Pokračování stávky lékařů i přes dohodu s Petrem Fialou potvrdil ředitel kolínské nemocnice Petr Chudomel. „Lékaři na výpovědích z přesčasové práce trvají, dokud nebudou mít záruky, že včerejší jednání s premiérem bylo přetaveno v konkrétní dohodu. Nezávisle na včerejším jednání několik lékařů stáhlo výpověď, jinak nadále sympatizují s protestní akcí. Celkem je tedy ve výpovědi 60 lékařů,“ řekl.

Pokud dojde ke stažení výpovědí, nemocnice je schopna začít ihned pracovat ve standardním režimu. Do té doby bude péče omezená asi o 15 až 20 procent. „Neodkladná péče bude samozřejmě zajištěna. Omezení se dotkne naplánovaných výkonů a vyšetření. Od 4. prosince klesne operativa ze sedmi na šest operačních stolů. Jak se to dotkne konkrétně jednotlivých oborů, nejsem v tuto chvíli schopen říct,“ doplnil Petr Chudomel.

Na možné prodlevy v souvislosti s protestní akcí upozorňuje na nemocnice na svém Facebooku. „V souvislosti s probíhající protestní akcí části lékařů v rámci celé ČR, která je spojena s vypovězením přesčasové práce, může od 1. 12. 2023 dojít k významnému prodloužení čekacích dob i na některých ambulancích ONK, a.s. a k posunutí termínu některých naplánovaných výkonů a vyšetření.V případě nejasností se obracejte na jednotlivá oddělení," píše.