Meteorologický portál yr.no, v Čechách lépe známý jako „Norové“, informuje, že pondělí s maximálními teplotami 24 stupňů Celsia má být nejchladnějším dnem posledního červnového týdne. V úterý má být 26 stupňů, ve středu 29, ve čtvrtek 28, v pátek 31, v sobotu 26 a v neděli 27 stupňů.

Ačkoliv nejvyšší denní teploty jsou ryze letní, počítá se s výkyvy. Po většinu týdne má být sice slunečno, ve středu a ve čtvrtek mají hezké počasí narušit deště. Počasí by se mělo začít lehce kazit ve středu odpoledne, ve čtvrtek by pak mělo být převážně pod mrakem a počítá se s přeháňkami.

close Předpověď yr.no pro oblast Kolínska na období 24. - 30. června 2024 info Zdroj: yr.no zoom_in Předpověď yr.no pro oblast Kolínska na období 24. - 30. června 2024

Podobně vidí následující dny i Český hydrometeorologický úřad. „Ve středu se začne do střední Evropy rozšiřovat brázda nižšího tlaku vzduchu od jihu.,“ píše se na webu ČHMÚ u předpovědi pro Středočeský kraj.

Na středu ČHMÚ predikuje, že bude zpočátku jasno až polojasno, během rána a dopoledne bude od jihu postupně přibývat oblačnost a místy přeháňky, odpoledne a večer i bouřky. Ve čtvrtek by pak mělo být ve středních Čechách převážně oblačno, přechodně na většině území přeháňky nebo bouřky. Na pátek pak meteorologové počítají s polojasnem, ojediněle ale mohou přijít přeháňky.