Otevření podniku předcházelo focení zaměstnanců a slavnostní přestřižení pásky, kterého se kromě kolínských hokejistů či starosty Ovčár Bohuslava Machůrky zúčastnil i majitel restaurace Tomáš Honzík, pro kterého jde už o šestou pobočku McDonald’s v republice. „Jsem moc rád, že jsme mohli tady u Kolína otevřít. V současné době se snažíme expandovat hlavně do menších měst, jako je Kolín, protože v nich vidíme větší potenciál,“ uvedl Honzík.

Po půl jedenácté už se podnik začal plnit prvními hosty. Asi dvě desítky zájemců o hamburger či hranolky se před budovou sešly už o hodinu dříve. Po slavnostním otevření v 10.30 začala restaurace přijímat objednávky od prvních hostů. Ten úplně první dostal od manažerky prodejny dárkovou tašku s prospekty fastfoodu. „Do McDonald’s chodím rád, takže jsem věděl, že se tu chci zastavit hned dnes. Objednal jsem si svůj oblíbený Big Mac, když je za zvýhodněnou cenu,“ uvedl pan David, jeden z prvních hostů podniku.

Kuchyně kolínského McDonald’s. | Video: Petr Procházka

Tomáš Honzík do McDonald’s nastoupil jako řadový zaměstnanec v březnu 1992, ještě před otevřením první restaurace v pražské Vodičkově ulici. V prvních letech boomu pomáhal s otvíráním provozoven na Václavském náměstí v Praze, v Liberci, ve Velkém Meziříčí. Další restauraci v Mostecké ulici na pražské Malé Straně už otevíral jako vedoucí. Pracoval i pro centrálu jako konzultant a v roce 2003 dostal příležitost převzít svoji první restauraci McDonald’s z pozice franšízanta.

Kolínská pobočka je jeho šestou. „Stávající restaurace máme poměrně blízko, dvě na dálnici D11, v Pardubicích a také v Praze. Kolín jsme si vyhodnotili jako další vhodné místo pro otevření. Město je hodně specifické svou polohou, je tu velká průmyslová zóna s nákupním centrem, navíc jde o dopravní uzel. Proto si myslím, že jde o ideální umístění,“ míní Tomáš Honzík. 

Slavnostní přestřižení pásky kolínského McDonald’s. Majitel Tomáš Honzík druhý zleva. | Video: Petr Procházka

Výběrem konkrétních lokalit se zabývá centrála McDonald’s, která je poté rozděluje mezi konkrétní majitele. Ti si zprvu musí projít všemi pozicemi restaurace, od smažení hranolek až po vedoucího podniku.

Restaurace u Kolína zaujme designem s názvem „Luna“, který má ztělesňovat pocit propojení a sounáležitosti, aniž by byla ohrožena efektivita, životnost nebo nákladová efektivita. „Chtěli jsme restauraci se vším všudy, vzdušnou a s McDrive. Umístění v centru či uvnitř obchodního centra má svá omezení. Pro mě je ideální samostatná budova, jako je tato.“ doplnil Tomáš Honzík.