Jednání však bude pokračovat, jak poznamenal Vít Rakušan, v druhém kole si od kulatého stolu vedení radnice slibuje vymyslet pořadí jednotlivých investic do oblasti sportu v Kolíně – konkrétně do sportovní infrastruktury. „Podle prvního sezení by tu základní shoda být mohla v ohledu, co by se mělo dít a vybudovat,“ řekl.

Výsledkem by tak mohl být plán na investice do sportovního vybavení ve městě pro dalších deset až patnáct let. „Bez ohledu na to, kdo bude na radnici sedět,“ uvedl Vít Rakušan. Politici probírají nejen pořadí, v jakém se investice budou odehrávat, ale také jak se budou financovat a podobně.

Podle jeho slov došlo i na řeč ohledně kolínské sportovní haly, která se buduje v lokalitě lesoparku Borky. „Řešily se dotazy dopravy, připojení na sítě a podobně,“ odpověděl starosta na dotaz, na co se ohledně haly ptali ostatní kolínští politici. Právě stavba kanalizace napojující halu je v současné době v řešení.

Formát kulatého stolu by se ale mohl na další setkání lehce měnit. „Je třeba se zamyslet, zda nebude lepší, aby z každé uskupení k dané věci přišel jen jeden člověk. Bylo nás tam hodně, debata byla občas nepřehledná, i z toho důvodu, že informační báze lidí byla rozdílná. Někteří měli o projektech povědomí, pro některé to bylo všechno nové,“ řekl Vít Rakušan. Podotkl ale, že atmosféra byla „mnohem příjemnější, než bývá na zasedání zastupitelstva od minulých komunálních voleb“.