Hra se jmenuje Kolínský dračí portál a průvodcem je v ní drak Vítek. Stačí mít chytrý telefon a stáhnout si aplikaci Geofun a v ní kolínskou hru. Hru je možné odehrát kdykoliv během roku, ať prší nebo mrzne, absolvovat ji lze s dětským kočárkem, se psem nebo i na vozíčku. Na projití či projetí trasy je vhodné vyčlenit si aspoň dvě hodiny a zvolit dobu, kdy jsou otevřené památky a instituce jako židovský hřbitov, Práchovna, muzeum a městské lapidárium.

Celá hra se odehrává ve městě, je nadabovaná, seznámí zájemce s historií, památkami i významnými osobnostmi spojenými s Kolínem, navrch přidá pěkné výhledy na město, hudbu Františka Kmocha a vše zarámuje pohádkovým příběhem pro děti. Je ale určená pro všechny věkové kategorie od nejmenších až po seniory. Během pátrání po dračím lektvaru čeká hráče trasa dlouhá čtyři až sedm kilometrů. Dostupná je i verze hry v angličtině.

„Věřím, že hru přivítají obyvatelé Kolína i jeho návštěvníci. Hráči mají díky této dobrodružné hře jedinečnou možnost poznat zábavnou formou město,“ říká starosta Vít Rakušan.

Zatím novou kolínskou hru vyzkoušelo kolem tří desítek hráčů. Nejlepší skóre má dosud anna.chorvathova, a to 142 geonek. Co první hráči na hru říkají?

Jeden z nich uvádí, že se mu zdá orientačně krkolomná. „Kontrolní bod směrem ke hřbitovu je úplně zbytečný, vracíte se. Přitom je to tak zajímavá hra,“ nechal se slyšet.

Autoři hry (geofotři) ale oponují, že kontrolní bod směrem ke hřbitovu má svoji oprávněnou funkci, rušit ho tedy nebudou.

Další z hráčů, přesněji hráček, hru chválí jako moc krásnou, ale hodně chodící. „Chtěla bych upozornit všechny, že klíče se dají sehnat v turistickém centru přímo na náměstí ve Veigertovském domě. Jinak jedna z těch nejlepších her,“ popsala.

„Překvapivý závěr,“ reagoval na hru další z účastníků.

Kolíňačka Martina Komárková zatím hru nezkoušela, ale její vznik ji těší. „Velikonoce máme nabité návštěvami u babiček, ale až se ukáže pěkné jarní počasí bez větru a deště, určitě ji s dětmi zkusíme,“ řekla.

Miroslav Machek se na absolvování hry podle svých slov s ohledem na věk nechystá, ale pro jeho děti a vnoučata si počin chválí. „Dnešní generaci se to určitě bude líbit. Moje vnučka nepustí mobil z ruky. Když ji budu vypravovat pověst o kolínských dracích, asi ji to nebude bavit. Ale s mobilem v ruce to možná bude jiné,“ řekl.