Kapelu tvoří bubeník a jeho syn Vaico, hráč na klávesové nástroje a zvukař koncertu Walter Phishbacher, který se ve stejných prostorách představil se svým hudebním triem a několikrát koncertoval i v Městském divadle a úžasný baskytarista Michael Krasný hrající perfektně na bezpražcovou baskytaru.

Zpočátku to vypadalo na „pouhý“ hudební perfektní zážitek, protože muzikanti se poctivě střídali v sólech na svých nástrojích a společném hraní, zahráli několik skladeb a nikdo neřekl ani slovo. Až před koncem první poloviny odešli muzikanti z pódia, Laco si stoupl za mikrofon a bavil zaplněný sál vyprávěním zábavných historek, občas ne příliš korektních.

Po programové hodince nastala přestávka, v níž především baskytarista Krasny nabízel vinylové desky nejen frontmana kapely, ale i své, mnoho CD a od Phisbachera dokonce i originální spodní prádlo. Došlo pochopitelně i na autogramy a společné focení. Po hodně protažené přestávce program pokračoval ve stejném hudebním soundu, Walter zahrál i variaci na skladbu The Beatles, z jejichž upraveného repertoáru vydal i vlastní desku a s ním i koncertuje. Po dvou vytleskaných přídavcích se pak úplnou tečkou stalo sólové krátké trumpetové sólo hlavního protagonisty.

Jeho tóny neznamenaly ale úplný konec kulturního programu prvního pololetí ve společenském domě. /říští týden se stane zázemím největší kulturní události roku, a to Kmochově Kolínu a pak ještě na terasách za MSD zahrají Los Utřinos a Záviš.