„Už nebudeme závislí na odtahových službách, auto bude v majetku městské policie,“ uvedl starosta Michael Kašpar s tím, že se bude jednat o auto "s rukou" i s možností natažení po sklopení podvozku.

O koupi odtahového auta se v Kolíně mluví delší dobu, již koncem roku 2020 město vybudovalo záchytné parkoviště pro odstavení vraků a odtažených vozidel v ulici Na Přesypu. Vybudování stálo kolem 200 tisíc korun, odtahové parkoviště je oplocené, má kapacitu zhruba 50 aut a je monitorované kamerou.

Staročeské máje v Poříčanech.
PODÍVEJTE SE: V Poříčanech uspořádali staročeské máje a vztyčili krále

Těch po Kolíně stále přibývá, a tak se město rozhodlo rozšířit řady městské policie o jednoho strážníka. „Jeden ze strážníků se přesune na dispečink, kde je kamerový systém, linku 156 chceme od pondělí do pátku od 7 do 15.30 hodin posílit o druhého člověka, který bude mít primárně na starost právě kamerový systém,“ vysvětlil starosta.

Před deseti lety čítal kamerový systém v Kolíně deset kamer, dnes jich je téměř pětinásobek - celkem 49. „Kromě toho je tu také ostraha objektů - napojení zabezpečovacích systémů, celkem se jedná o 66 objektů,“ upřesnil Michael Kašpar.