Premiérový ples navíc vypadal v některých detailech jinak, než tu bývá zvykem. Předně tradiční plesovou kapelu nahradili dva DJ, na organizaci se podílela speciální agentura a bál začal až před dvacátou hodinou projevem ředitele školy Zbyňka Lukavce. Ten svoji řeč vtipně postavil na tom, že hovořil k maturantům, kteří v tu chvíli v sále nebyli. Nastoupili slavnostně až po jeho proslovu, poté už moderátorka večera, herečka a zpěvačka Iva Pazderková, zvala na červený koberec maturanty tříd 8V a 4MMT, aby si vychutnali svých pár minut slávy a z rukou třídních učitelů Aleše Bezoušky a Jany Audrainové převzali maturitní šerpy, oba pedagogové na závěr také promluvili.

„Jen mě mrzí, že jsem vaší třídní učitelkou jen poslední dva roky,“ vyznala se dámská polovina dekoratérů. Pak už byl čas na přípitek šampaňským, společné foto a házení mincí, kterými se tentokrát po vzoru pražské Lucerny rodiče, příbuzní a přátelé strefovali do rozprostřené plachty v rukách maturantů. Tečkou za oficiální částí bálu byla taneční sóla budoucích absolventů s učiteli i rodiči.

Před půlnocí čekalo na návštěvníky překvapení v podobě odšerpování maturantů a výbuchu konfetového děla. Návštěvnicky byl první ples poněkud komornější, ale při dalších chystaných už budou sál i další prostory společenského domu zcela určitě praskat ve švech.