V tuto chvíli Kolín podle jejích slov zaměřuje na zvýšenou propagaci rozhledny Vodárna a komplexu židovských památek Jeruzalém na Labi. „Byla natočena také nová videopozvánka do Kolína, zhlédnout ji lze například na youtube kanálu města Kolína,“ dodala.

Zdroj: Youtube

V rámci destinační společnosti Turistický spolek Kutnohorsko a Kolínsko se Kolín zapojil do příprav letní hry pro rodiny nejen s dětmi, jedná se o velké letní putování po známých i méně známých místech této turistické oblasti.

„Po splnění části úkolů budou hráči odměněni drobnou odměnou, po splnění všech úkolů budou zařazeni do slosování o hodnotné ceny. Hráči v rámci této hry navštíví v Kolíně všechny naše nejdůležitější památky - chrám sv. Bartoloměje, synagogu, rozhlednu Vodárna nebo řepařskou drážku,“ řekla Šárka Hrubá s tím, že navíc je zde zahrnuta řada dalších tipů na místa, která stojí za návštěvu.

„Věříme, že turisté a výletníci ocení komplexně zpracovanou nabídku zajímavých míst Kutnohorska a Kolínska, tato nabídka je navíc průběžně doplňována o tipy na výlety a aktuality na webových stránkách a facebokovém profilu spolku," uvedla Hrubá.

Přesnou částku na podporu cestovního ruchu nelze podle mluvčí radnice v tuto chvíli vyčíslit, předpoklad je ale zhruba necelý milion korun.