Česká pošta v Mlýnské ulici fungovala do konce loňského června, do konce srpna si pak tento státní podnik nechal čas na vystěhování prostor. Nábytek pak společnost využila v jiných pobočkách. Od září tak prostor zeje prázdnotou bez využití.

Město chce prostor dát k pronájmu. Avšak přišlo na problém: v zadní části totiž do prostoru zatýká - a to není vše. Potíže se podle starosty Michaela Kašpara řeší s místním Společenstvím vlastníků jednotek (SVJ). „Prostor po České poště je náš, ale byty v patrech jsou součástí SVJ. Prostory jsme převzali loni v září kompletně vyklizené, ale vzhledem k tomu, že tam pošta byla snad 40 let, tak jsme navíc zjistili, že tam jsou špatné elektrické rozvody. A to je samozřejmě komplikace,“ tuší Kašpar.

Prostor tak čeká úplná kompletní rekonstrukce, protože veškeré elektrické obvody jsou ještě dělané v hliníku. „Chtěli bychom, aby celá rekonstrukce proběhla ještě letos a od příštího roku chceme prostor nabídnout k pronájmu ke komerčnímu využití. Snad vše stihneme podle plánu,“ doplnil Michael Kašpar.

V Kolíně zůstaly funkční další dvě pobočky České pošty. Ta hlavní se nachází na náměstí Republiky a pro vozíčkáře nabízí využití automatické rampy, díky které zdolají schodiště. Druhé místo je pak v ulici Pod Hroby kousek od vlakového a autobusového nádraží, zde je však otevírací doba kratší a na rozdíl od hlavní pošty není v sobotu dopoledne otevřeno.

Česká pošta od začátku července 2023 uzavřela na tři stovky svých poboček, a to ve městech s minimálně 2500 obyvateli a nejméně dvěma poštami. V Kolíně ještě dopadlo zavírání mírně, v Kutné Hoře zavřely hned tři pobočky ze čtyř, v centru Brna pět ze sedmi.