Úplně nové sídliště vzniká aktuálně za kolínskou jízdárnou. Celkem dvanáct bytových domů zde staví společnost s příznačným názvem Za Jízdárnou, jejímž generálním dodavatelem je VPP Group. Podle webových stránek projektu je ambicí projektu vytvoření kvalitní městské zástavby v zeleni v blízkém kontaktu s přírodou, pěší zónou, náměstíčkem a kavárnou ve svém středu.

„Cílem je nabídnout plochy pro rekreaci, sport i sousedskou interakci a odsunout zátěž v podobě automobilové dopravy na samotný okraj území, případně do podzemí. Vyvýšené polosoukromé a soukromé zahrady jsou funkčním a estetickým prvkem, kterým zároveň nenásilně definují veřejný prostor,“ stojí na webu.

Byty jsou již všechny prodané, developer postupně dokončuje jeden bytový dům za druhým. Nejlepšími v nabídce byly střešní byty s vlastní terasou s výhledem na město. Ty stály přes 7,5 milionu s dispozicemi 3+kk či 4+kk.

Jen pár volných míst

Nedaleko Pražské ulice kousek nad Lidlem momentálně vzniká rezidence Třešňovka. Půjde o čtyřpodlažní bytový komplex šestadvaceti bytových jednotek o různých dispozicích, od menších 1+kk až po prostorné 3+kk. Dokončení je plánované na konec roku 2024. Cenovky se různí. Nejlevnější bydlení se zde dá pořídit za 3,2 milionu, nejdražší bytová jednotka však vyjde více než dvakrát dráž, a to na 7,5 milionu korun.

Jméno rezidence převzala po nedalekém třešňovém sadu, který je ideální na procházky. Poměrně nedaleko Třešňovky už jsou téměř hotové další bytové domy vedle nákupního domu Tesco v ulici 5. května. Jejich stavbu řídí společnost K2 holding, která sází na nejrůznější velikosti bytů.

Moštárna Červené Pečky.
Sezona moštování začíná. Není to jen o jablkách, říká výrobce z Červených Peček

„V domech nabízíme rozmanitou skladbu bytů od malometrážních 1+kk od 25 m2 až po luxusní střešní byty 4+kk s více než 100 m2. Většina bytů má lodžii či terasu,“ uvádí developer na stránkách projektu.

Velká většina nabízených jednotek je již prodaná. V nabídce jsou již poslední volné od 3,2 do 6,5 milionu korun. Parkování zde bude možné ve dvou podzemních patrech.

Nejnovější stavba

Nejčerstvější projekt bydlení v Kolíně se momentálně rýsuje za hokejovým stadionem na místě bývalého Radimského mlýna. To se bude nacházet přímo u řeky Labe a bude nabízet panorama v podobě historického centra. Za řekou se však nachází vlaková dráha na Prahu. K dispozici zde budou byty od garsonek po 4+kk, ceny však ještě nejsou známé.