Jednou z největších investic má být potom stavba kolínské sportovní haly, tím ale výčet podle něj nekončí. Řeč byla i o rekonstrukci prostoru před poliklinikou, pokračovat mají investice do bytů a domů, rozpočet počítá i s opravou ulic včetně kanalizací.

Schvalování rozpočtu ale podle dostupných informací narazí na odpor opozice. Kolínský zastupitel a lídr kandidátky opozičního ANO 2011 Martin Herman uvedl, že rozpočet nepodpoří.

Na sociálních sítích ale Martin Smetana, člen finančního výboru, vyvracel tvrzení, že finanční výbor města doporučil zastupitelům ke schválení návrh rozpočtu. Jak vysvětlil, z 13 členů finančního výboru musí hlasovat sedm pro jeho schválení.

„Přišlo pět koaličních členů a tři opoziční členové výboru. Hlasování tedy bylo pět ku třem, na schválení bylo potřeba sedm hlasů. Návrh neprošel,“ okomentoval výsledek.

Výsledek hlasování finančního výboru však nemá vliv na samotné schvalování rozpočtu zastupitelstvem, vysvětlil kolínský místostarosta Michael Kašpar. „Finanční výbor je poradní orgán zastupitelstva,“ dodal.