„Úprava se především dotkne seniorů, kdy snižujeme věkovou hranici pro jejich bezplatnou přepravu. Dosavadní hranice 80 let se snižuje na věkovou hranici 75 let. Pro seniory to znamená, že pokud dovršili věku 75 let, mají přepravu v rámci městské autobusové dopravy zcela zdarma," řekl kolínský místostarosta Tomáš Růžička.

Další úpravou je zavedení samostatné přestupní jízdenky i mimo již existující časové jízdné.

Cenová hladina přestupní jízdenky s platností 40 minut je rozdělena na cenu pro platbu čipovou kartou, kterou získáte na kontaktním místě dopravce Arriva v Kolíně a na platbu v hotovosti přímo při nástupu u řidiče.

„Ostatní druhy a výše jízdného se nemění. Poslední úprava se dotýká studentského jízdného, kdy nově od 1. září mohou studenti uplatnit nárok na zlevněné jízdné mezinárodní ISIC kartou," řekl místostarosta.

Že ceník ještě projde úpravou, není vyloučení. „Pozitivní úpravou ceníku vycházíme vstříc především cestující veřejnosti a pokračujeme v naplňování naší prorodinné politiky, kde jsme se zavázali podporovat nejenom význam rodiny, ale i kvalitu života v našem městě. Nový ceník vyhodnotíme v průběhu ledna příštího roku a zjištěné výstupy nám poslouží pro jeho další úpravu," dodal Tomáš Růžička.