Podle místostarosty Michala Najbrta je možné využít i sklepních prostor s takzvanou teplou židlí, která umožňuje přečkat noc v teple a suchu. „Máme vyčleněna i lůžka pro případné covid pozitivní klienty,“ připomněl místostarosta s tím, že město spolupracuje s farní charitou, která lidem bez přístřeší nabízí ošacení, deky a další věci.

Ubytovna má kapacitu přes 30 lůžek, celkem 14 pokojů standardně vybavených, sociální zařízení je společné vždy pro dva až tři pokoje. Využít lze i společenskou místnost s kuchyní a televizí, k dispozici je rovněž prádelna s pračkou. Na ubytovně mohou lidé bez přístřeší pobývat po dobu několika měsíců nebo ji využít jen na jednu noc.

Pokud někdo zvolí venkovní iglú, může využít zázemí v přízemí budovy k základní hygieně a poté se do příbytku z polyetylenové pěny a hliníkové folie uchýlit na noc. Výhřevnost iglú vlastním tělem zajistí teplotu zhruba o 15 až 18 °C vyšší než je v okolí. Stále platí, že ubytovaní nesmí být pod vlivem alkoholu.

Ubytovna není určena pro děti. „Pro matky s dětmi v těžké životní situaci jsou možností krizové byty, jsou to dva plně vybavené byty, včetně třeba ručníků. Tyto byty slouží ke krátkodobému ubytování, v případě dlouhodobějšího bydlení je tu možnost sociálních bytů,“ vysvětluje místostarosta.