„Odbory se se společností dohodly na prodloužení stávající kolektivní smlouvy o jeden měsíc, tedy do 30. dubna 2016," uvedl mluvčí společnosti Marek Hovorka.

Do letošního kolektivního vyjednávání vstoupila další, třetí odborová organizace.

K odborovým organizacím KOVO a ASO přibyly nově vzniklé Nezávislé odbory pro údržbu a ostatní pracující při TPCA. „ Jsme si vědomi toho, že produktivní věk nás všech tvoří většinu života a pracovní poměr je jeho svazkem, ve kterém podmínky pro práci, zázemí a finanční ohodnocení hrají hlavní roli," předeslali ke vzniku organizace předseda Petr Bíba a místopředsedové Stanislav Gregor, Michal Matějíček a Jiří Kukla.

„V poslední době jsme pociťovali, že tyto podmínky pro práci zaměstnanců údržby a ostatních pracujících se zhoršily a naše výtky nejsou dostatečně vnímány vedením společnosti TPCA. Rozhodli jsme se proto založit novou odborovou organizaci," říkají.

Cílem organizace je podle jejich slov zlepšit rozvoj a školení, hygienu restroomů a zázemí údržby, vyjasnit pracovní dobu a pracovní kalendáře, zavést senioritu a čas pro zdraví a rehabilitace, vyřešit práci přesčas a navýšit mzdy.

Nová odborová organizace vznikla z iniciativy údržbářů z montáže, kteří si zvolili své předsednictvo. „V současné době se těší hojnému zájmu pracovníků údržby i ostatních zaměstnanců společnosti TPCA," dodali předseda a místopředsedové s přáním, že jednání se společností budou korektní a konstruktivní.

„Vyjednávací tým nové odborové organizace Nezávislá odborová organizace pro údržbu a ostatní pracující při TPCA je nyní standardně součástí kolektivního vyjednávání," uvedl mluvčí TPCA Marek Hovorka.