Dobrou věc můžete podpořit nejen svou účastí na bohatém programu, ale i hmotnou pomocí, kterou v současné době děti potřebují nejvíce.

„Jedná se hlavně o papírové kapesníčky, vlhčené ubrousky, plenkové kalhotky, prací prostředky, aviváže, šampóny a kosmetiku pro děti. Těchto věcí máme velký nedostatek a nikdy se neztratí,“ upřesnila Eva Nemeškalová, ředitelka kojeneckého ústavu v Kolíně s tím, že prosí všechny, kteří budou chtít takto pomoci, aby nenosili obnošené ošacení a plyšové hračky.

Donesené věci můžete odevzdat zaměstnancům přímo na Karlově náměstí v den akce nebo kdykoliv přímo do budovy kojeneckého ústavu na adrese Tylova 129, Kolín.

Celodenní program Charitativního dne začne v 8.30 hodin. Dětská soutěž a doprovodný program je připraven až do půl páté.

Bohužel k vzhledem k jiné bezpečnostní akci se nepředstaví vozidla Policie České republiky, jak jsme nejprve informovali.

Malé i velké návštěvníky pobaví skupiny Něco, Kulatá krychle, Bezdozoru, DJ Lucky, Armin, Fun nebo Star.

Vstupné až do 16 hodin je dobrovolné, po této hodině 50 korun.

Kompletní výtěžek z celé akce pak poputuje těm, kteří ho potřebují nejvíc – dětem v kojeneckého ústavu.

A proč se organizátoři k takovému kroku rozhodli? „Děti z kojeneckého ústavu neměly veselý start do života. Proto je chci podpořit a pomoct jim,“ řekl hlavní organizátor Petr Materna.